Liga angielska - 1. kolejka Championship: Barnsley FC - Fulham Londyn 1-0 (1-0)

3 sierpnia na Oakwell odbył się mecz 1. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Barnsley FC i Fulham FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Barnsley FC 1-0. Na stadionie stawiło się 14 823 widzów.

L. Thomas 13'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Fulham FC (”The Cottagers”) wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Luke Thomas dla drużyny Barnsley FC (”The Tykes”). Bramka padła w tej samej minucie.

W 32. minucie sędzia ukarał kartką Maxime'a Le Marchanda, piłkarza Fulham FC. W 33. minucie za Maxime'a Le Marchanda wszedł Cyrus Christie. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Aleksowi Mowattowi z Barnsley FC.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Barnsley FC.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Bambo Diabemu, zawodnikowi gospodarzy. Niedługo później trener Fulham FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Stefana Johansena. Na boisko wszedł Anthony Knockaert, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Mallik Wilks z zespołu gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Maxime Le Marchand32′ 33′
54′ Bambo Diaby
Stefan Marius Johansen65′
44′ Alex Mowatt
Kevin McDonald
 13′ 86′ Luke Thomas
Aboubakar Kamara
90′ Cauley Woodrow
Aleksandar Mitrović
90′ 90′ Mallik Wilks
Luca Daniel de la Torre
86′ Conor Chaplin
Neeskens Kebano
90′ George Miller
Anthony Knockaert65′
Callum Styles
Floyd Ayité74′
90′ Mamadou Thiam
Rui Pedro da Rocha Fonte

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.