Liga angielska - 0. kolejka League One: Sunderland AFC - Portsmouth FC 1-0 (0-0)

11 maja na Stadium of Light odbył się mecz rozgrywek angielskiej League One pomiędzy drużynami Sunderland AFC i Portsmouth FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sunderland AFC 1-0. Na stadionie zasiadło 26 610 widzów.

Anglia - League One
2019-05-11 20:30 | Stadion: Stadium of Light | Widzów: 26610 | Arbiter: A. Woolmer
Sunderland AFC
Portsmouth FC
1
0
C. Maguire 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 70 pojedynków drużyna Portsmouth FC (”Pompey”) wygrała 24 razy i zanotowała 20 porażek oraz 26 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener ”Czarnych Kotów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chrisa Maguire'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Lewis Morgan. Posunięcie trenera było słuszne. Chrisa Maguire'a zdobył zwycięską bramkę w 62. minucie spotkania.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił Chris Maguire dla drużyny Sunderland AFC. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 67. minucie czerwoną kartkę obejrzał Alim Öztürk, tym samym zespół gospodarzy musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”Pompey” doszło do zmiany. Viv Solomon-Otabor wszedł za Olivera Hawkinsa. W 69. minucie Ronan Curtis został zmieniony przez Omara Boglego.

W 70. minucie w zespole Sunderland AFC doszło do zmiany. Jimmy Dunne wszedł za Lyndena Goocha. Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał George'owi Honeymanowi z ”Czarnych Kotów”. Była to 82. minuta starcia.

Nathan Thompson
67′ Alim Öztürk
Anton Walkes
Lee Cattermole
Matt Clarke
70′ Lynden Gooch
Ben Close
82′ George Honeyman
Ronan Curtis69′
58′ Lewis Morgan
Alex Bass
70′ Jimmy Dunne
Omar Bogle69′
58′  62′ Chris Maguire
Louis Dennis

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Sunderland AFC wręczył jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Drużyna Sunderland AFC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół gości w drugiej połowie również wymienił dwóch zawodników.