Liga angielska - 0. kolejka League One: Charlton Athletic FC - Sunderland AFC 2-1 (1-1)

26 maja na Wembley Stadium w Londynie odbył się mecz rozgrywek angielskiej League One pomiędzy drużynami Charltonu Athletic a Sunderland AFC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Charlton Athletic 2-1, który zdobył League One. Na stadionie stawiło się 76,155 widzów.

Anglia - League One
2019-05-26 16:00 | Stadion: Wembley Stadium | Widzów: 76155 | Arbiter: A. Madley
N. Sarr 5' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 starć drużyna Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrała 19 razy i zanotowała 13 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik ”The Addicks” Mouhamado-Naby Sarr.

Chwilę później trener Sunderland AFC (”Czarne Koty”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W dziewiątej minucie na plac gry wszedł Lewis Morgan, a murawę opuścił Max Power.

Zespół Sunderland AFC długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 30 minut, drużyna Charltonu Athletic doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ben Purrington. Bramka padła po podaniu Lyle'a Taylora.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mouhamado-Naby Sarr z ”The Addicks”. Była to 44. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Charltonu Athletic wyszła w zmienionym składzie, za Mouhamada-Nabego Sarra wszedł Jason Pearce. W 57. minucie Chris Maguire został zastąpiony przez Willa Grigga.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Will Grigg, piłkarz ”Czarnych Kotów”. Po chwili trener Charltonu Athletic postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Darrena Pratleya. Na boisko wszedł Jonny Williams, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie w zespole Sunderland AFC doszło do zmiany. Aiden McGeady wszedł za Charliego Wyke'a.

Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki ”Czarnym Kotom”.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej czwartej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Patrick Bauer.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Jonathan Peter McLaughlin
 90′ Patrick Bauer
Tom Flanagan90′
 35′ Ben Purrington
Bryan Josué Oviedo Jiménez
5′ (samob.) 44′ 46′ Mouhamado-Naby Sarr
Max Power9′
71′ Darren Pratley
Charlie Wyke72′
Lyle James Alfred Taylor
Chris Maguire57′
Christopher Maxwell
Maksymilian Stryjek
46′ Jason Pearce
Lewis Morgan9′
71′ Jonny Williams
Will Grigg57′ 65′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę ”The Addicks”, natomiast piłkarzom Sunderland AFC wręczył cztery.

Drużyna Charltonu Athletic w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół ”Czarnych Kotów” wykorzystał wszystkie zmiany.