Leyton Orient - Walsall FC 0-0. Liga angielska - 12. kolejka League Two

W meczu 12. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 16 października, drużyna Leyton Orient zremisowała z Walsall FC 0-0. Mecz na The Breyer Group Stadium w Londynie obejrzało 5 826 widzów.

12. kolejka Anglia - League Two
2021-10-16 16:00 | Stadion: The Breyer Group Stadium | Widzów: 5826 | Arbiter: Oliver Yates
Leyton Orient
Walsall FC
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Walsall FC (”The Saddlers”) przebywa na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to zespół Leyton Orient zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Walsall FC wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od samego początku spotkania niewiele się działo, sędzia praktycznie nie używał gwizdka, piłkarze nie stwarzali szczególnie groźnych sytuacji. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Leyton Orient rozpoczęła w zmienionym składzie, za Connora Wooda, Ruela Sotiriou weszli Craig Clay, Paul Smyth. W 60. minucie Kieran Phillips zastąpił Tyrese'a Shade'a.

Trener Walsall FC postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Brendana Kiernana i na pole gry wprowadził napastnika Conora Wilkinsona, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Leyton Orient: Harry'emu Smithowi w 67. i Paulowi Smythowi w 84. minucie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Leyton Orient doszło do zmiany. Daniel Kemp wszedł za Theodore'a Archibalda.

Kieran James Phillips60′
46′ Connor Oliver Wood
Brendan James Kiernan64′
72′ Theodore Valentine Archibald
Emmanuel Ebuka Osadebe
67′ Harry Roy Smith
Jack James Earing
46′ Ruel Dimitrios Sotiriou
George Miller
Rhys Byrne
Jack Joseph Rose
Daniel Happe
Thomas Leak
46′ Craig William Clay
Mathew John Sadler
72′ Daniel Harry Kemp
Alfie Bates
Tyrese Omotoye
Samuel Paul Perry
Aaron John Drinan
Tyrese Shade60′
46′ 84′ Paul Patrick Smyth
Conor Dominic Geoffrey Wilkinson64′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Walsall FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ”The Saddlers” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.