Leyton Orient - Swindon Town FC 4-1 (1-1). Liga angielska - 20. kolejka League Two

7 grudnia na The Breyer Group Stadium w Londynie odbyło się starcie 20. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Leyton Orient i Swindon Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Leyton Orient 4-1. Na stadionie zasiadło 4 020 widzów.

20. kolejka Anglia - League Two
2021-12-07 20:45 | Stadion: The Breyer Group Stadium | Widzów: 4020 | Arbiter: Darren Drysdale
H. McKirdy 42'

Zespół Swindon Town bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Swindon Town.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartkę dostał Craig Clay z drużyny gospodarzy.

Tymczasem to piłkarze Leyton Orient otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Aaron Drinan. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Thomasa Jamesa.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Harry McKirdy. Asystę zanotował Ellis Iandolo.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Daniela Kempa, piłkarza Leyton Orient. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 56. minucie kartkę obejrzał Omar Beckles z Leyton Orient.

Niedługo później Aaron Drinan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leyton Orient, strzelając kolejnego gola w 59. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Theodore Archibald.

W 64. minucie kartkę dostał Harry McKirdy, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leyton Orient w 64. minucie spotkania, gdy Harry Smith zdobył trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Theodore Archibald.

Trener Swindon Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jonnego Williamsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Romoney Crichlow. W 75. minucie Harry McKirdy zastąpił Jaydena Mitchella-Lawsona. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Shadrachowi Ogiemu z drużyny gospodarzy.

W 82. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Harry Smith z Leyton Orient. W 83. minucie kartką został ukarany Louis Reed, piłkarz Swindon Town.

W doliczonym czasie gry w zespole Leyton Orient doszło do zmiany. Ruel Sotiriou wszedł za Aarona Drinana. W doliczonej drugiej minucie starcia w jedenastce Leyton Orient doszło do zmiany. Tyrese Omotoye wszedł za Harry'ego Smitha. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Akinwale Joseph Odimayo
76′ Shadrach Nosa Ogie
Romoney Crichlow72′
56′ Omar Jerome Beckles
Benjamin Thomas Gladwin
12′ Craig William Clay
Ellis Carlo Iandolo
45′ Daniel Harry Kemp
Louis Samuel Reed83′
 19′, 59′ 90′ Aaron John Drinan
Tyreece Tyson Nesbett Simpson
 64′, 82′ 90′ Harry Roy Smith
Ryan Henry East
90′ Tyrese Omotoye
Jordan David Lyden
Matt Young
Jayden Mitchell-Lawson75′
90′ Ruel Dimitrios Sotiriou
Jonny Williams72′

Alex Gilbert

Przewaga drużyny Swindon Town w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Leyton Orient dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół Swindon Town w drugiej połowie również wymienił dwóch zawodników.