Leyton Orient - Forest Green Rovers FC 1-1 (0-0). Liga angielska - 13. kolejka League Two

19 października na The Breyer Group Stadium w Londynie odbył się mecz 13. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Leyton Orient i Forest Green Rovers. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 391 widzów.

13. kolejka Anglia - League Two
2021-10-19 20:45 | Stadion: The Breyer Group Stadium | Widzów: 4391 | Arbiter: Chris Pollard
Leyton Orient
Forest Green Rovers FC
1
1
R. Sotiriou 76'
M. Stevens 68'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się siódmy i pierwszy zespół League' Two.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Forest Green Rovers wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ebou Adams z Forest Green Rovers. Była to 45. minuta meczu.

Trener Leyton Orient wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ruela Sotiriou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Paul Smyth. Posunięcie trenera było słuszne. Ruela Sotiriou strzelił wyrównującego gola w 76. minucie spotkania. W 61. minucie za Connora Wooda wszedł Theodore Archibald.

W 62. minucie kartkę obejrzał Darren Pratley z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Forest Green Rovers w 68. minucie spotkania, gdy Mathew Stevens zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Bena Stevensona.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 87 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Ruel Sotiriou. Przy zdobyciu bramki pomógł Daniel Kemp.

Chwilę później trener Forest Green Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Jack Aitchison, a murawę opuścił Mathew Stevens. W tej samej minucie Regan Hendry został zmieniony przez Jake'a Younga, co miało wzmocnić drużynę Forest Green Rovers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hectora Kyprianou na Craiga Claya. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ben Edward Stevenson
88′ Hector Matthew Kyprianou
Kane Leo Wilson
62′ Darren Antony Pratley
Nicky Cadden
61′ Connor Oliver Wood
Regan Hendry79′
61′ Paul Patrick Smyth
Udoka Favour Godwin-Malife
61′ Theodore Valentine Archibald
Sadou Diallo
88′ Craig William Clay
Jack Lucas James Evans
Tyrese Omotoye
Jack Aitchison79′
Aaron John Drinan
Joshua Thomas March
61′  76′ Ruel Dimitrios Sotiriou
Jake Alan Young79′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Leyton Orient w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.