Ipswich Town - Portsmouth FC 0-2 (0-2). Liga angielska - 17. kolejka League One

W meczu 17. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 12 grudnia, drużyna Ipswich Town przegrała z Portsmouth FC 0-2 (0-2). Mecz na Portman Road obejrzało 2 000 widzów.

17. kolejka Anglia - League One
2020-12-12 16:00 | Stadion: Portman Road | Widzów: 2000 | Arbiter: Thomas Bramall
Ipswich Town
Portsmouth FC
0
2
DO PRZERWY  0-2
R. Williams 29',44'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Portsmouth FC (”Pompey”).

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Portsmouth FC w 29. minucie spotkania, gdy Ryan Williams strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył John Marquis.

W 33. minucie John Nolan został zastąpiony przez Bretta McGavina.

W 44. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ryan Williams z ”Pompey”. Przy strzeleniu gola pomagał Ronan Curtis.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

W 59. minucie w drużynie Portsmouth FC doszło do zmiany. Cameron Pring wszedł za Lee Browna. Chwilę później trener ”The Tractor Boys” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Keanan Bennetts, a murawę opuścił Alan Judge.

Między 70. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Ipswich Town i dwie drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Portsmouth FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Ronana Curtisa. Na boisko wszedł Michael Jacobs, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Jackowi Whatmough z jedenastki gości.

Jack David Vincent Whatmough88′
72′ Mark McGuinness
Thomas Keith Naylor
70′ 70′ Jack Richard Lankester
Andy Cannon
33′ Jon Anthony Nolan
Ronan Curtis70′ 86′
61′ Alan Christopher Judge
John Edward Marquis
62′ Kayden Pastel Dunn Jackson
Rasmus Schmidt Nicolaisen
33′ 74′ Brett McGavin
Ben Easton Close
61′ Keanan Bennetts
Michael Edward Jacobs86′
62′ Aaron John Drinan
Ellis Wade Harrison
70′ Oliver Jack Hawkins
Jordie Hiwula-Mayifuila

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka ”Pompey” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.