Ipswich Town - Peterborough United FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 25. kolejka League One

23 stycznia na Portman Road odbył się mecz 25. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Ipswich Town i Peterborough United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Peterborough United 1-0.

M. McGuinness 69' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Peterborough United wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszej połowie zespół Peterborough United mógł mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji. W 33. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Jonson Clarke-Harris nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Peterborough United.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Jackowi Taylorowi z Peterborough United. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie arbiter ukarał kartką Stephena Warda, piłkarza Ipswich Town (”The Tractor Boys”).

W 69. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Ipswich Town Mark McGuinness. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Gwion Edwards, zawodnik gospodarzy.

Chwilę później trener ”The Tractor Boys” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Teddego Bishopa. Na boisko wszedł John Nolan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Alan Judge został zastąpiony przez Luke'a Thomasa. W tej samej minucie w jedenastce ”The Tractor Boys” doszło do zmiany. Freddie Sears wszedł za Aarona Drinana.

Po chwili trener Peterborough United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Ethan Hamilton, a murawę opuścił Reece Brown.

Mark Beevers
69′ (samob.) Mark McGuinness
Nathan Thompson
60′ Stephen Ward
Idris Kanu
Flynn Downes
Jack Taylor45′
74′ Alan Judge
Samuel Szmodics84′
71′ Gwion Edwards
Siriki Dembélé89′
Andre Dozzell
Reece Brown82′
74′ Teddy Bishop
Dan Butler
74′ Aaron Drinan
Harrison Burrows
74′ John Nolan
Ethan Hamilton82′
74′ Luke Thomas
Ricky Jade-Jones84′
74′ Freddie Sears
Mohamed Eisa

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Ipswich Town dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.