Ipswich Town - Bristol Rovers FC 2-1 (2-1). Liga angielska - 39. kolejka League One

2 kwietnia na Portman Road odbył się pojedynek 39. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Ipswich Town i Bristolu Rovers. Mecz zakończył się zwycięstwem Ipswich Town 2-1.

L. McCormick 18'

Zespół Bristolu Rovers przed meczem zajmował 23. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Bristolu Rovers Luke Leahy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ipswich Town (”The Tractor Boys”) w 11. minucie spotkania, gdy Alan Judge zdobył drugą bramkę.

Niedługo później Luke McCormick wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bristolu Rovers, strzelając gola w 18. minucie starcia. Asystę zanotował Jonah Ayunga.

W 24. minucie arbiter przyznał kartkę Tomášowi Holemu z jedenastki gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Ipswich Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Aaron Drinan, a murawę opuścił James Norwood. W 59. minucie David Tutonda zastąpił Zaina Westbrooke'a.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Aaron Drinan, zawodnik Ipswich Town. W 66. minucie w drużynie Ipswich Town doszło do zmiany. Troy Parrott wszedł za Kaydena Jacksona. A kibice Bristolu Rovers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erhuna Öztümera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Zain Walker.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Erhunowi Öztümerowi, piłkarzowi gości. W 88. minucie Teddy Bishop został zmieniony przez Josha Harropa, a za Alana Judge'a wszedł na boisko Armando Dobra, co miało wzmocnić jedenastkę ”The Tractor Boys”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edwarda Upsona na Josha Hare'a oraz Jonaha Ayungę na Josha Barretta. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jackson
24′ Tomáš Holý
Jack Baldwin
88′ Edward James Bishop
Luke Philip McCormick  18′
 11′ 89′ Alan Christopher Judge
Pablo Martinez
46′ James Hammond Norwood
Brandon Alex Graham Hanlan
66′ Kayden Pastel Dunn Jackson
Jonah Ananias Paul Ayunga90′
David Cornell
Joseph David Day
Mark McGuinness
Joshua Darren Hare89′
89′ Armando Dobra
Mark Daniel Little
88′ Josh Harrop
Erhun Aksel Öztümer71′ 77′
46′ 65′ Aaron John Drinan
Zain Sam Westbrooke59′
66′ Troy Daniel Parrott
Joshua Lee Barrett90′
Frederick David Sears
James Stanley Daly

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Bristolu Rovers przyznał jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.