Hull City Association Football Club - Norwich City Football Club 2-1 (1-0). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na KCOM Stadium w Regionie wschodnim Riding ofie Yorkshire odbyło się spotkanie 3. kolejki Championship pomiędzy drużynami Hull City i Norwich City. Mecz zakończył się zwycięstwem Hull City 2-1. Na stadionie stawiło się 17 028 widzów.

13 sierpnia  na KCOM Stadium w Regionie wschodnim Riding ofie Yorkshire odbyło się spotkanie  3. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Hull City  i Norwich City. Mecz zakończył się zwycięstwem Hull City 2-1. Na stadionie stawiło się 17 028 widzów.

Już w pierwszych minutach drużyna Norwich City próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 23. minucie kartkę dostał Andrew Omobamidele z Norwich City.

Oscar Estupinan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hull City , zdobywając bramkę w 43. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hull City.

W 57. minucie Jacob Sorensen zastąpił Liama Gibbsa. Trener Norwich City postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Milota Rashicę i na pole gry wprowadził napastnika Joshuę Sargenta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Oscar Estupinan z Hull City. W 63. minucie Benjamin Tetteh został zmieniony przez Andy'ego Cannona, co miało wzmocnić jedenastkę Hull City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kierana Dowella na Aarona Ramseya oraz Kierana Dowella na Onela Hernandeza.

Bramkarz Hull City wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż 12 razy, ale nie zachował czystego konta. W 72. minucie bramkę kontaktową zdobył Marcelino Nunez.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Allahyar Sayyadmanesh, zawodnik Hull City. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Przewaga zespołu Norwich City w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Jedenastka Hull City zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Hull City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Norwich City w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.