Hull City AFC - Shrewsbury Town FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 17. kolejka League One

12 grudnia na KCOM Stadium odbyło się starcie 17. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Hull City i Shrewsbury Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shrewsbury Town 1-0.

C. Daniels 27'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie arbiter pokazał kartkę Charliemu Danielsowi z Shrewsbury Town.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shrewsbury Town w 27. minucie spotkania, gdy Charlie Daniels zdobył pierwszą bramkę. W 41. minucie kartką został ukarany Aaron Pierre, piłkarz Shrewsbury Town.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Shrewsbury Town.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Ethanowi Ebanksowi-Landellowi z zespołu gości. Była to 49. minuta spotkania. Trener Hull City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Tom Eaves, a murawę opuścił Hakeeb Adelakun.

W tej samej minucie za Richarda Smallwooda wszedł Keane Lewis-Potter. W drugiej połowie nie padły gole.

Matija Šarkić
79′ Josh Emmanuel
Matthew Millar
62′ Richard Smallwood
Shaun James Whalley70′
62′ Hakeeb Adeola Jerome Adelakun
Dominic Daniel Udoh90′
Harvey Cartwright
Harry James Burgoyne
79′ Lewie Coyle
Shilow Ethan Tracey90′
62′ Tom Eaves
Jason Steven Cummings
62′ Keane Lewis-Potter
Joshua Daniels

Przewaga jedenastki ”Tygrysów” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał ”Tygrysów” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.