Hull City AFC - Sheffield United FC 1-3 (0-1). Liga angielska - 8. kolejka Championship

18 września na The MKM Stadium odbyło się spotkanie 8. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Hull City i Sheffield United. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sheffield United 3-1. Na stadionie stawiło się 14 451 widzów.

8. kolejka Anglia - Championship
2021-09-18 13:30 | Stadion: The MKM Stadium | Widzów: 14451 | Arbiter: Dean Whitestone
J. Egan 50',61'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 21. i 19. zespół Championship.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Sheffield United (”Szable”) wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Billy Sharp wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Szabl”, zdobywając bramkę w 17. minucie meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Morgan Gibbs-White.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jacob Greaves z Hull City (”Tygrysy”). Była to 43. minuta starcia. W 44. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sheffield United.

Na drugą połowę zespół Hull City wyszedł w zmienionym składzie, za Josha Magennisa, Matthew Smitha weszli George Honeyman, Andy Cannon. W 48. minucie kartką został ukarany George Honeyman, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Szabl” w 50. minucie spotkania, gdy John Egan strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Conor Hourihane.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rhysa Norringtona-Daviesa z Sheffield United, a w 57. minucie Richarda Smallwooda z drużyny przeciwnej.

W 61. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył John Egan z ”Szabl”. Bramka padła po podaniu Conora Hourihane'a.

Chwilę później trener Sheffield United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Conora Hourihane'a. Na boisko wszedł Adlène Guédioura, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Adlène'owi Guédiourze z zespołu gości. W 70. minucie George Moncur zastąpił Tylera Smitha.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie bramkę pocieszenia zdobył Keane Lewis-Potter. Przy strzeleniu gola pomógł Tyler Smith.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

John Egan  50′, 61′
43′ Jacob Greaves
Ben Davies85′
Callum Roddie Elder
Rhys Llewelyn Norrington-Davies53′
46′ Matthew Robert Smith
Conor Hourihane65′
Mallik Wilks
Rhian Joel Brewster
 74′ Keane Lewis-Potter
Ben Osborn
57′ Richard Smallwood
John Fleck
70′ George Moncur
Morgan Gibbs-White
46′ Josh Brendan David Magennis
Jayden Bogle
46′ Andy Cannon
Adlène Guédioura65′ 66′
46′ 48′ George Honeyman
Iliman Ndiaye
Ryan Longman
Oliver Norwood
70′ Tyler Smith
Oliver McBurnie76′

”Tygrysy” obejrzały w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.