Hull City AFC - Doncaster Rovers FC 2-1 (1-0). Liga angielska - 15. kolejka League One

2 grudnia na KCOM Stadium odbył się mecz 15. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Hull City i Doncastra Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hull City 2-1.

T. John-Jules 81'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą pierwsza i 10. jedenastka League' Onego.

Od pierwszych minut zespół Hull City (”Tygrysy”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Doncastra Rovers (”Wikingowie”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Hull City otworzyli wynik. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Josh Magennis. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował George Honeyman.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Richarda Smallwooda z Hull City, a w 29. minucie Brada Hallidaya z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Tygrysów”.

W 54. minucie arbiter ukarał kartką Mallika Wilksa, piłkarza gospodarzy. W 63. minucie Taylor Richards został zmieniony przez Jamesa Coppingera.

Trener Doncastra Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Matthewa Smitha i na pole gry wprowadził napastnika Tyreece'a Johna-Julesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 67. minucie w zespole Hull City doszło do zmiany. Keane Lewis-Potter wszedł za Hakeeba Adelakuna.

Zawodnicy Doncastra Rovers w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 81. minucie gola wyrównującego strzelił Tyreece John-Jules. W zdobyciu bramki pomógł Joshua Sims.

Chwilę później trener ”Tygrysów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Tom Eaves, a murawę opuścił Josh Magennis. Tom Eaves spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie w jedenastce ”Tygrysów” doszło do zmiany. James Scott wszedł za Mallika Wilksa.

Zespół gospodarzy nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Tom Eaves. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Tomowi Andersonowi z ”Wikingów”. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Taylor Richards63′
27′ Richard Smallwood
Joshua Sims
54′ 85′ Mallik Wilks
Reece James
 26′ 85′ Josh Magennis
Matthew Smith64′
67′ Hakeeb Adelakun
Jason Eyenga-Lokilo
85′  87′ Tom Eaves
Lirak Hasani
67′ Keane Lewis-Potter
Ed Williams
85′ James Scott
Tyreece Romayo John-Jules64′  81′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Hull City w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna ”Tygrysów” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.