Hull City AFC - Bristol Rovers FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 34. kolejka League One

6 marca na KCOM Stadium odbył się mecz 34. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Hull City i Bristolu Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hull City 2-0.

G. Whyte 32',60'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Bristolu Rovers przebywa na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to drużyna Hull City (”Tygrysy”) zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół Bristolu Rovers wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Tygrysów” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Gavin Whyte. Sytuację bramkową stworzył Mallik Wilks.

Trener Bristolu Rovers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edwarda Upsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Joshua Grant. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hull City.

Drugą połowę drużyna Bristolu Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maksa Ehmera wszedł Jonah Ayunga. W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Aleksowi Rodmanowi, piłkarzowi Bristolu Rovers.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”Tygrysów”, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie w 60. minucie Gavin Whyte. Przy strzeleniu gola pomagał George Honeyman.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartki dostał George Honeyman z Hull City oraz Luke Leahy z drużyny gości. W 69. minucie za Brandona Hanlana wszedł James Daly. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Jack Baldwin, Zain Walker, a na ich miejsce weszli Cian Harries, Sam Nicholson.

Chwilę później trener Hull City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Tom Eaves, a murawę opuścił Josh Magennis. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Hull City: Jacobowi Greavesowi w 81. i Tomowi Eavesowi w 85. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Cian Harries69′
81′ Jacob Greaves
Alfie Kilgour
Callum Elder
Alex Rodman58′
83′ Alfie Jones
George Benjamin Williams
Mallik Wilks
Joshua Grant33′
 32′, 60′ 74′ Gavin Whyte
Luke Leahy68′
Greg Docherty
Zain Westbrooke
68′ 74′ George Honeyman
Brandon Hanlan69′
74′ Josh Brendan David Magennis
Pablo Martinez
74′ Daniel Crowley
Edward Upson33′
83′ Regan Slater
Zain Walker69′
74′ 85′ Tom Eaves
Jonah Ananias Paul Ayunga46′
74′ Keane Lewis-Potter
James Daly69′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Bristolu Rovers przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Bristolu Rovers wymieniła pięciu zawodników.