Hull City AFC - Accrington Stanley FC 3-0 (1-0). Liga angielska - 11. kolejka League One

19 stycznia na KCOM Stadium odbyło się spotkanie 11. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Hull City i Accrington Stanley. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hull City 3-0.

J. Magennis 67'

Od pierwszych minut zespół Hull City (”Tygrysy”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Accrington Stanley (”Stanley”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Seanowi McConville'owi z Accrington Stanley. Była to 31. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mallik Wilks wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hull City, zdobywając bramkę w 37. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Keane Lewis-Potter.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hull City.

W 52. minucie żółtą kartkę dostał Cameron Burgess z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hull City w 55. minucie spotkania, gdy Gavin Whyte strzelił drugiego gola. W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką George'a Honeymana, piłkarza gospodarzy.

W 65. minucie Keane Lewis-Potter został zastąpiony przez Josha Magennisa. W 66. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Cameron Burgess, osłabiając zespół gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 52. minucie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Hull City doszło do zmiany. Daniel Crowley wszedł za Gavina Whyte'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hull City w 67. minucie spotkania, gdy Josh Magennis zdobył z karnego trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 69. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Alfie Jonesowi, zawodnikowi Hull City. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w zespole ”Tygrysów” doszło do zmiany. Jordan Flores wszedł za Richarda Smallwooda. W tej samej minucie trener Hull City postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Regan Slater, a murawę opuścił George Honeyman.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Ross Sykes78′
69′ Alfie Jones
Cameron Burgess52′ 66′
Jacob Greaves
Mark Hughes
Callum Elder
Matt Butcher
82′ Greg Docherty
Michael Nottingham
77′ Richard Smallwood
Sean McConville31′ 77′
57′ 77′ George Honeyman
Joe Cameron Pritchard77′
 55′ 66′ Gavin Whyte
Séamus Conneely
65′ Keane Lewis-Potter
Dion Charles82′
 37′ Mallik Wilks
Colby Bishop81′
Matt Ingram
Toby Savin
82′ Josh Emmanuel
Ben Barclay
Sean McLoughlin
Stephen Sama78′
66′ Daniel Crowley
Rhys Fenlon77′
77′ Jordan Michael Flores
Gary Roberts77′
77′ Regan Slater
Jonathan Russell81′
65′  67′ (k.) Josh Magennis
Tariq Uwakwe82′

Piłkarze gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.