Huddersfield Town - Queens Park Rangers 2-0 (2-0). Liga angielska - 16. kolejka Championship

5 grudnia na John Smith's Stadium odbyło się spotkanie 16. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town i Queens Park Rangers. Mecz zakończył się zwycięstwem Huddersfield Town 2-0.

H. Toffolo 39'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Huddersfield Town (”The Terriers”) zajmowała 16., natomiast zespół Queens Park Rangers (”Super Hoops”) - 17. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Queens Park Rangers wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Huddersfield Town w trzeciej minucie spotkania, gdy Josh Koroma zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Carel Eiting.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”The Terriers”, strzelając kolejnego gola. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Harry Toffolo. W zdobyciu bramki pomógł Josh Koroma.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Trener ”Super Hoops” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Macauley Bonne, a murawę opuścił Lyndon Dykes. W 56. minucie Chris Willock został zmieniony przez George'a Thomasa.

Między 56. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Huddersfield Town: Pipa Ávila, Fraizer Campbell, Christopher Schindler, na ich miejsce weszli: Juninho Bacuna, Danny Ward, Rarmani Edmonds-Green. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Geoffa Camerona, Brighta Osayiego-Samuela, Iliasa Chaira zajęli: Dominic Ball, Charlie Kelman, Albert Adomah. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Super Hoops: Dominicowi Ballowi w 62. i Brightowi Osayiemu-Samuelowi w 71. minucie. Niedługo później trener Huddersfield Town postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Isaaca Mbenzę wszedł Demeaco Duhaney, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce ”The Terriers” utrzymać prowadzenie.

Timothy Dieng
73′ Gonzalo Ávila Gordon
Todd Kane
79′ Christopher Schindler
Robert Dickie
Mouhamado-Naby Sarr
Yoann Barbet
 39′ Harry Toffolo
Chris Anthony Willock56′
87′ Isaac Mbenza
Tom Carroll
73′ Fraizer Campbell
Ilias Chair82′
 3′ Josh Koroma
Lyndon Dykes46′
Ryan Schofield
Liam Kelly
Jaden Brown
Dominic Ball56′ 62′
87′ Demeaco Duhaney
Osman Kakay
79′ Rarmani Edmonds-Green
Conor Masterson
73′ Juninho Bacuna
Macauley Miles Bonne46′
73′ Danny Ward
Charlie Kelman82′

Drużyna ”The Terriers” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Huddersfield Town żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół ”Super Hoops” w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.