Huddersfield Town FC - Stoke City Football Club 3-1 (1-0). Liga - 3. kolejka

13 sierpnia na John Smith’s Stadium odbył się pojedynek 3. kolejki Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town i Stoke City. Mecz zakończył się zwycięstwem Huddersfield Town 3-1. Na stadionie zasiadło 18 618 widzów.

13 sierpnia  na John Smith’s Stadium odbył się pojedynek  3. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town  i Stoke City. Mecz zakończył się zwycięstwem Huddersfield Town 3-1. Na stadionie zasiadło 18 618 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Stoke City wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszej połowie zespół Stoke City mógł mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji. W 21. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Lewis Baker nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Stoke City.

Yuta Nakayama wywołał eksplozję radości wśród kibiców Huddersfield Town , zdobywając bramkę w 40. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował Sorba Thomas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jacobowi Brownowi z drużyny Stoke City. Była to 44. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Huddersfield Town.

Piłkarze Stoke City otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie gola wyrównującego strzelił Lewis Baker.

W 64. minucie w zespole Huddersfield Town doszło do zmiany. Duane Holmes wszedł za Faustina Anjorina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Huddersfield Town w 77. minucie spotkania, gdy Danny Ward zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Duane Holmes.

W 79. minucie kartkę dostał Lewis Baker, piłkarz Stoke City. W tej samej minucie Tom Sparrow został zastąpiony przez Tyrese'a Campbella. W 80. minucie Josh Laurent został zmieniony przez Sam Clucasa, co miało wzmocnić jedenastkę Stoke City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sorbę Thomas na Etienne'a Camarę oraz Sorbę Thomas na Jordana Rhodesa.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Lee Nichollsowi z Huddersfield Town.

Zespół Stoke City ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Huddersfield Town, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Jordan Rhodes.

W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Connorowi Taylorowi, zawodnikowi Stoke City. W tej samej minucie trener Huddersfield Town postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Kaine'a Haydena wszedł William Boyle, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Huddersfield Town utrzymać prowadzenie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Piłkarze Huddersfield Town otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Huddersfield Town w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Stoke City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.