Huddersfield Town FC - Middlesbrough FC 1-2 (0-2). Liga angielska - 20. kolejka Championship

27 listopada na John Smith's Stadium odbyło się starcie 20. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town i Middlesbrough FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Middlesbrough FC 2-1. Na stadionie zasiadło 19 192 widzów.

20. kolejka Anglia - Championship
2021-11-27 16:00 | Stadion: John Smith's Stadium | Widzów: 19192 | Arbiter: Thomas Bramall
D. Watmore 16',23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Middlesbrough FC (”Boro”) wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Duncan Watmore wywołał eksplozję radości wśród kibiców Middlesbrough FC, zdobywając bramkę w 16. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Isaiah Jones.

Drużyna Huddersfield Town (”The Terriers”) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie Duncan Watmore ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy bramce zanotował Matt Crooks.

W 37. minucie Matthew Pearson zastąpił Olivera Turtona. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Huddersfield Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Fraizer Campbell, a murawę opuścił Duane Holmes. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Huddersfield Town doszło do zmiany. Josh Koroma wszedł za Harry'ego Toffolo.

Chwilę później trener ”Boro” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Duncana Watmore'a. Na boisko wszedł Onel Hernández, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 80. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w zespole Middlesbrough FC doszło do zmiany. Uche Ikpeazu wszedł za Isaiaha Jonesa.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu bramkę samobójczą strzelił zawodnik Middlesbrough FC Luke Daniels. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Luke Daniels 90′ (samob.)
37′ Matthew Pearson
Marc Bola80′
73′ Harry Toffolo
Marcus Tavernier
Danel Sinani
Jonathan Howson
Danny Ward
Andraż Szporar
60′ Duane Holmes
Duncan Watmore  16′, 23′ 77′
Ryan Schofield
Dejan Stojanovic
Levi Lemar Samuels Colwill
Neil Taylor
37′ Oliver Turton
Onel Lázaro Hernández Mayea77′
73′ Josh Koroma
James Edward Léa Siliki
Josh Ruffels
Olutoyosi Tajudeen Olusanya
Jonathan Russell
Josh Coburn
60′ Fraizer Campbell
Uche Ikpeazu90′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Middlesbrough FC pokazał trzy żółte.

Drużyna ”The Terriers” wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.