Huddersfield Town FC - Luton Town Football Club 1-0 (0-0). Liga -

W meczu Championship, który rozegrany został 16 maja, zespół Huddersfield Town wygrał z Lutonem Town 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na John Smith’s Stadium.

W  meczu  Championship, który rozegrany został 16 maja, zespół Huddersfield Town wygrał  z Lutonem Town  1-0 (0-0). Starcie odbyło się na John Smith’s Stadium.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 41. minucie za Dannego Warda wszedł Jordan Rhodes.

W 59. minucie kartkę dostał Jordan Clark, piłkarz Lutonu Town. Trener Huddersfield Town postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Danela Sinaniego i na pole gry wprowadził napastnika Sorbę Thomasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Luton Town: Kalowi Naismithowi w 64. i Cameronowi Jerome'owi w 81. minucie. W 66. minucie w drużynie Lutonu Town doszło do zmiany. Cameron Jerome wszedł za Dannego Hyltona.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Huddersfield Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku bramkę zdobył Jordan Rhodes. Asystę zaliczył Sorba Thomas.

W 86. minucie Reece Burke został zmieniony przez Carlosa Gomesa, a za Harry'ego Cornicka wszedł na boisko Elijah Adebayo, co miało wzmocnić drużynę Lutonu Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Duane'a Holmesa na Mouhamadou Sarra.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Huddersfield Town żadną kartką, natomiast piłkarzom Lutonu Town przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.