Huddersfield Town FC - Coventry City FC 1-1 (0-0). Liga angielska - 45. kolejka Championship

W meczu 45. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 1 maja, zespół Huddersfield Town zremisował z Coventry City 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na John Smith's Stadium.

J. Shipley 69'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Coventry City (”Błękitni”) zajmowała 19., natomiast zespół Huddersfield Town (”The Terriers”) - 20. pozycję.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Richard Keogh z zespołu gospodarzy. Była to 15. minuta pojedynku.

Trener ”Błękitnych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jordan Shipley, a murawę opuścił Tyler Walker. Jordan Shipley nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. W 50. minucie kartkę dostał Kyle McFadzean z Coventry City.

W 57. minucie w jedenastce Huddersfield Town doszło do zmiany. Pipa Ávila wszedł za Aarona Rowe'a. W 58. minucie Duane Holmes zastąpił Rolanda Aaronsa. W 59. minucie w drużynie ”Błękitnych” doszło do zmiany. Jack Burroughs wszedł za Fankaty'ego Dabo.

A kibice Huddersfield Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Danny'ego Warda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Yaya Sanogo. Posunięcie trenera było słuszne. Danny'ego Warda strzelił wyrównującego gola w 79. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Coventry City w 69. minucie spotkania, gdy Jordan Shipley zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Gustava Hamera.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Mouhamada-Naby'ego Sarra, zawodnika gospodarzy.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 79. minucie wynik ustalił Danny Ward.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Huddersfield Town doszło do zmiany. Rarmani Edmonds-Green wszedł za Richarda Keogha. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Ben Wilson
57′ Aaron Rowe
Michael Rose70′
15′ 82′ Richard Keogh
Dominic Hyam
73′ Mouhamado-Naby Sarr
Kyle John McFadzean50′
Harry Toffolo
Fankaty Dabo59′
70′ Juninho Bacuna
Gustavo Hamer70′
Lewis O'Brien
Matty James
Jonathan Hogg
Sam McCallum
58′ Duane Holmes
Callum O'Hare
69′ Yaya Sanogo
Viktor Gyökeres
Josh Koroma
Tyler Walker46′
Joel Pereira Castro
Marko Maroši
57′ Gonzalo Ávila Gordon
Josh Pask70′
82′ Rarmani Edmonds-Green
Jamie Allen
Richard Stearman
Jack Burroughs59′
70′ Carel Eiting
Josh Eccles70′
Scott High
Jordan Shipley46′  69′
58′ Rolando Aarons
Amadou Bakayoko
Sorba Thomas
Maxime Biamou Ngapmou Yoke
69′  79′ Danny Ward
Fabio Tavares

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

”The Terriers” obejrzały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Huddersfield Town w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.