Huddersfield Town FC - Brentford FC 1-1 (1-0). Liga angielska - 39. kolejka Championship

W spotkaniu 39. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 3 kwietnia, jedenastka Huddersfield Town zremisowała z Brentford FC 1-1 (1-0). Mecz odbył się na John Smith's Stadium.

M. Sørensen 50'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Huddersfield Town (”The Terriers”) plącze się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to drużyna Brentford FC zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka Brentford FC wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu ”The Terriers” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Lewis O'Brien. Bramka padła po podaniu Áleksa Valleja.

W 23. minucie Álex Vallejo został zmieniony przez Juninha Bacunę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Huddersfield Town.

Piłkarze Brentford FC w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie wynik ustalił Mads Bech. Przy strzeleniu gola asystował Vitaly Janelt.

W 56. minucie kartkę dostał Duane Holmes z zespołu gospodarzy. Kibice ”The Terriers” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aarona Rowe'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Pipa Ávila. W 59. minucie w jedenastce ”The Terriers” doszło do zmiany. Richard Stearman wszedł za Duane Holmesa.

Chwilę później trener Brentford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Mathias Jensen, a murawę opuścił Vitaly Janelt. Od 66. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Sanogo
90′ Ryan Schofield
Ethan Pinnock
59′ Gonzalo Ávila Gordon
Mads Bech Sørensen  50′
23′ Alejandro Vallejo Mínguez
Saman Ghoddos72′
56′ 59′ Duane Holmes
Vitaly Janelt62′
 7′ 90′ Lewis O'Brien
Christian Thers Nørgaard
88′ Jonathan Hogg
Bryan Mbeumo66′ 81′
81′ Fraizer Campbell
Charlie Goode
59′ Richard Stearman
Winston Wiremu Reid
23′ Juninho Bacuna
Mads Bidstrup
Scott High
Tarique Fosu72′
Isaac Mbenza
Mathias Jensen62′
59′ Aaron Rowe
Emiliano Marcondes Camargo Hansen72′
Sorba Thomas
Jan Žambůrek
81′ Danny Ward
Marcus Forss81′

Zawodnicy Huddersfield Town otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.