Huddersfield Town - Blackburn Rovers 3-2 (1-0). Liga angielska - 10. kolejka Championship

W meczu 10. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 28 września, drużyna Huddersfield Town wygrała z Blackburnem Rovers 3-2 (1-0). Mecz na John Smith's Stadium obejrzało 15 283 widzów.

10. kolejka Anglia - Championship
2021-09-28 20:45 | Stadion: John Smith's Stadium | Widzów: 15283 | Arbiter: Jeremy Simpson
B. Brereton 57',65'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się siódma i szósta jedenastka Championship.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 21. minucie Ryan Nyambe został zastąpiony przez Tylera Magloire'a.

Trzeba było trochę poczekać, aby Álex Vallejo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Huddersfield Town, zdobywając bramkę w 36. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Sorba Thomas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Huddersfield Town.

W 56. minucie w zespole Huddersfield Town doszło do zmiany. Scott High wszedł za Áleksa Valleja.

Drużyna Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wyrównała wynik meczu. W 57. minucie gola wyrównującego strzelił Benjamin Brereton. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Joe Rothwell.

Niedługo po stracie bramki jedenastka Huddersfield Town znów pokazała swoją wyższość. W 60. minucie Danny Ward dał prowadzenie swojej drużynie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Sorby Thomasa.

W 64. minucie kartką został ukarany Mouhamado-Naby Sarr, zawodnik Huddersfield Town.

W 65. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Benjamin Brereton z Blackburnu Rovers. Niedługo później trener Huddersfield Town postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Sorbę Thomasa wszedł Oliver Turton, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Huddersfield Town utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Huddersfield Town udało się strzelić gola i wygrać.

”The Terriers” odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem starcia Danny Ward po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-2. Asystę przy bramce zanotował Harry Toffolo.

W 88. minucie w drużynie Huddersfield Town doszło do zmiany. Josh Ruffels wszedł za Danela Sinaniego. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Lee Nicholls z Huddersfield Town. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

2
90′ Lee Nicholls
Thomas Kaminski
Matthew Pearson
Ryan Nyambe21′
64′ Mouhamado-Naby Sarr
Hayden Carter
Tom Lees
Daniel Sanchez Ayala
81′ Sorba Thomas
Harry Pickering
 36′ 56′ Alejandro Vallejo Mínguez
Lewis Travis
88′ Danel Sinani
Sam Gallagher79′
81′ Josh Koroma
Benjamin Anthony Brereton Díaz  57′, 65′ (k.)
Lewis O'Brien
Joe Rothwell75′
Harry Toffolo
John Buckley
 60′, 84′ Danny Ward
Tyrhys Dolan79′
Nicholas Bilokapic
Aynsley Pears
81′ Oliver Turton
Adetayo Oluwatosin Olusegun Edun
56′ Scott High
Tyler Jordan Magloire21′
81′ Duane Holmes
Leighton Clarkson79′
88′ Josh Ruffels
Reda Jousef Khadra79′
Rolando Aarons
Ian Carlo Poveda-Ocampo75′
Fraizer Campbell
Daniel Butterworth

Sędzia nie ukarał ”Wędrowców” żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.