Huddersfield Town - Blackburn Rovers 2-1 (0-0). Liga angielska - 22. kolejka Championship

W pojedynku 22. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 29 grudnia, jedenastka Huddersfield Town wygrała z Blackburnem Rovers 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na John Smith's Stadium.

S. Gallagher 86'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań zespół Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Tom Trybull zastąpił Lewisa Holtby'ego.

W 41. minucie kartkę dostał Pipa Ávila, zawodnik gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Darraghowi Lenihanowi z Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”).

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Huddersfield Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Mouhamado-Naby Sarr. Przy zdobyciu bramki asystował Isaac Mbenza.

W 55. minucie kartkę obejrzał Fraizer Campbell z drużyny gospodarzy. W 65. minucie w jedenastce ”Wędrowców” doszło do zmiany. Bradley Dack wszedł za Harveya Elliotta. W tej samej minucie trener Blackburnu Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sam Gallagher, a murawę opuścił Joe Rothwell. Sam Gallagher nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 66. minucie Ryan Nyambe został zmieniony przez Johna Buckleya, a za Daniela Ayalę wszedł na boisko Stewart Downing, co miało wzmocnić zespół Blackburnu Rovers. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Isaaca Mbenzę na Aarona Rowe'a w 84. minucie. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Jonathana Hogga, piłkarza Huddersfield Town.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 86. minucie bramkę wyrównującą zdobył Sam Gallagher.

W 89. minucie kartkę dostał Lewis Holtby z ”Wędrowców”. W tej samej minucie w drużynie Huddersfield Town doszło do zmiany. Alex Pritchard wszedł za Juninha Bacunę.

Jedenastka Huddersfield Town nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonym czasie gry Mouhamado-Naby Sarr ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pipa Ávila.

Na murawie, jak to często zdarzało się Huddersfield Town w tym sezonie, pojawił się Jaden Brown, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Carela Eitinga. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Thomas Kaminski
41′ Gonzalo Ávila Gordon
Ryan Nyambe66′
Rarmani Edmonds-Green
Darragh Lenihan50′
 53′, 90′ Mouhamado-Naby Sarr
Daniel Sanchez Ayala71′
Harry Toffolo
Amari'i Bell
90′ Carel Eiting
Joe Rothwell65′
84′ Isaac Mbenza
Bradley Johnson
Lewis O'Brien
Tom Trybull11′
67′ Jonathan Hogg
Harvey Elliott65′
89′ Juninho Bacuna
Adam Armstrong
55′ Fraizer Campbell
Ben Brereton
Ben Hamer
Aynsley Pears
90′ Jaden Brown
Jacob Davenport
89′ Alex Pritchard
Tyrhys Dolan
Alejandro Vallejo Mínguez
Stewart Downing71′
Kian Harratt
Lewis Harry Holtby11′ 89′
84′ Aaron Rowe
Sam Gallagher65′  86′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Blackburnu Rovers wymieniła pięciu zawodników.