Huddersfield Town - Birmingham City 0-0. Liga angielska - 13. kolejka Championship

W pojedynku 13. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 20 października, drużyna Huddersfield Town zremisowała z Birminghamem City 0-0. Mecz na John Smith's Stadium obejrzało 15 618 widzów.

13. kolejka Anglia - Championship
2021-10-20 20:45 | Stadion: John Smith's Stadium | Widzów: 15618 | Arbiter: Andy Woolmer
Huddersfield Town FC
Birmingham City FC
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Birminghamu City (”The Blues”) znajduje się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to drużyna Huddersfield Town (”The Terriers”) zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół ”The Blues” wygrał aż 10 razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko sześć.

Już w pierwszych minutach zespół Huddersfield Town próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Huddersfield Town: Leviemu Lemarowi w 24. i Matthew Pearsonowi w 40. minucie.

W 70. minucie za Lukasa Jutkiewicza wszedł Troy Deeney. W 71. minucie w drużynie Huddersfield Town doszło do zmiany. Josh Koroma wszedł za Danela Sinaniego.

Chwilę później trener Huddersfield Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Fraizer Campbell, a murawę opuścił Danny Ward. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rileya McGreego z Birminghamu City, a w 85. minucie Toma Leesa z drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Huddersfield Town doszło do zmiany. Oliver Turton wszedł za Duane Holmesa.

Matija Šarkić
40′ Matthew Pearson
Dion Sanderson
24′ Levi Lemar Samuels Colwill
George Friend
85′ Tom Lees
Ivan Šunjić
71′ Danel Sinani
Riley Patrick McGree83′
76′ Danny Ward
Lukas Jutkiewicz70′
87′ Duane Holmes
Tahith Chong
Nicholas Bilokapic
Connal Trueman
Mouhamado-Naby Sarr
Harlee Dean
87′ Oliver Turton
Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke
Scott John High
Iván Sánchez Aguayo
71′ Josh Koroma
Ryan Woods
Josh Ruffels
Troy Deeney70′
76′ Fraizer Campbell
Scott Hogan

Przewaga drużyny ”The Terriers” w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Huddersfield Town obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Birminghamu City w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.