Hartlepool United FC - Rochdale AFC 2-1 (0-0). Liga angielska - 20. kolejka League Two

8 grudnia na Victoria Park odbyło się spotkanie 20. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Hartlepoola United FC i Rochdale. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hartlepoola United FC 2-1. Na stadionie zasiadło 4 214 widzów.

20. kolejka Anglia - League Two
2021-12-08 20:45 | Stadion: The Suit Direct Stadium | Widzów: 4214 | Arbiter: Tom Nield
J. Andrews 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Zespół Rochdale wygrał aż 10 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko sześć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Oluwarotimiemu Odusinie z Hartlepoola United FC. Była to 15. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rochdale w 55. minucie spotkania, gdy Josh Andrews strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Eoghan O'Connell.

Jedenastka Hartlepoola United FC wyrównała wynik meczu. W 64. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mark Cullen. Asystę przy golu zaliczył Mark Shelton.

W 66. minucie arbiter przyznał kartkę Aidanowi White'owi z drużyny gości. W 68. minucie za Aidana White'a wszedł Matthew Done. W tej samej minucie trener Rochdale postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Danny Cashman, a murawę opuścił Abraham Odoh.

Po chwili trener Hartlepoola United FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Matty'ego Daly'ego. Na boisko wszedł Tom Crawford, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Hartlepoola United FC doszło do zmiany. Joe Grey wszedł za Marka Cullena.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mark Shelton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hartlepoola United FC, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu starcia meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Max Edward Taylor
15′ Oluwarotimi Mark Odusina
Corey James John O'Keeffe
 90′ Mark John Shelton
Aaron Paul Morley
77′ Matty Daly
Aidan Peter White66′ 68′
Nicky Lee Featherstone
Jake Elliott Beesley
Luke James Molyneux
Josh Andrews  55′
 64′ 85′ Mark Cullen
George Broadbent
77′ Tom Crawford
Matthew Done68′
Gavan Holohan
Stephen Paul Dooley
Martin Smith
Conor Michael Grant
85′ Joe Grey
Danny Cashman68′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół Rochdale w drugiej połowie także wymienił dwóch zawodników.