Hartlepool United FC - Harrogate Town 3-2 (0-2). Liga angielska - 14. kolejka League Two

W meczu 14. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 23 października, zespół Hartlepoola United FC wygrał z Harrogate Town 3-2 (0-2). Mecz na Victoria Park obejrzało 5 807 widzów.

14. kolejka Anglia - League Two
2021-10-23 16:00 | Stadion: Victoria Park | Widzów: 5807 | Arbiter: James Oldham
N. Byrne 35' (samob.)

Jedenastka Harrogate Town bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Neil Byrne z Hartlepoola United FC. Była to 27. minuta pojedynku.

W tym czasie to piłkarze Harrogate Town otworzyli wynik. W 28. minucie bramkę zdobył George Thomson. W zdobyciu bramki pomógł Jonathan Muldoon.

Na murawie, jak to często zdarzało się Hartlepoolowi United FC w tym sezonie, pojawił się Reagan Ogle, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 33. minucie Jamiego Sterry'ego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 35. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Hartlepoola United FC Neil Byrne. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Hartlepoola United FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Marka Sheltona wszedł Gary Liddle.

Zawodnicy Hartlepoola United FC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie kontaktową bramkę dla piłkarzy Hartlepoola United FC zdobył David Ferguson. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Reagan Ogle.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ zespół Hartlepoola United FC doprowadził do remisu. Gola strzelił Mark Cullen. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Luke Hendrie.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Williamowi Smithowi, piłkarzowi gości.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Matty Daly. Bramka padła po podaniu Gary'ego Liddle'a.

W 63. minucie kartkę dostał Matty Daly z jedenastki gospodarzy. Trener Harrogate Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simona Powera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Lloyd Kerry. W 72. minucie Mark Cullen został zastąpiony przez Joe Greya.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Harrogate Town doszło do zmiany. Danilo Orsi wszedł za Jonathana Muldoona. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Mark Thomas Oxley
33′ Jamie Michael Sterry
Ryan Jack Glenn Fallowfield
Luke Hendrie
William Smith55′
35′ (samob.) 27′ Neil Byrne
Warren Matthew Burrell
 51′ David Lee Ferguson
Lewis Robert Page
46′ Mark John Shelton
Lloyd Kerry63′
Gavan Holohan
George Henry Thomson  28′
 59′ 63′ Matty Daly
Jack Tyler Diamond
Nicky Lee Featherstone
Joshua Falkingham
Luke James Molyneux
Jonathan Jack Muldoon73′
 53′ 72′ Mark Cullen
Luke Thomas Armstrong
Ben Killip
Joseph Cracknell
Edward Thomas Jones
Nathan Sheron
33′ Reagan Robert William Ogle
Simon Power63′
Tom Crawford
Aaron Lewiss Martin
46′ Gary Daniel Liddle
Danilo Orsi73′
Mike Fondop-Talum

72′ Joe Grey

Zawodnicy Hartlepoola United FC obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Hartlepoola United FC wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.