Harrogate Town FC - Mansfield Town FC 1-0 (0-0). Liga angielska - 31. kolejka League Two

23 lutego na CNG Stadium odbył się pojedynek 31. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Harrogate Town i Mansfield Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Harrogate Town 1-0.

A. Martin 46'

Drużyna Mansfield Town przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Harrogate Town.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Mansfield Town w tym sezonie, pojawił się Malvind Benning, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Stephena McLaughlina. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Harrogate Town w 46. minucie spotkania, gdy Aaron Martin strzelił pierwszego gola. W 56. minucie Henry Charsley został zastąpiony przez Kellana Gordona.

Po chwili trener Harrogate Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Lloyd Kerry, a murawę opuścił Simon Power. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Josha Falkinghama z Harrogate Town, a w 88. minucie Tyrese'a Sinclaira z drużyny przeciwnej. Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Harrogate Town: Edward Francis, Aaron Martin, Josh March, na ich miejsce weszli: Daniel Jones, Mark Beck, Jack Muldoon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jasona Lawa, George'a Marisa zajęli: Stephen Quinn, Tyrese Sinclair.

Ryan Sweeney
71′ Edward Francis
Stephen McLaughlin46′
63′ Simon Power
Henry Charsley56′
George Thomson
George Maris84′
71′ Josh Falkingham
Ollie Clarke
Joshua McPake
Jason Law73′
76′ Josh March
Jamie Reid
 46′ 76′ Aaron Martin
Jordan Bowery
Melvin Minter
Marek Štěch
71′ Daniel Jones
Malvind Benning46′
Ryan Fallowfield
Aaron O'Driscoll
63′ Lloyd Kerry
Kellan Gordon56′
76′ Mark Beck
Stephen Quinn73′
76′ Jack Muldoon
Tyrese Sinclair84′ 88′

Oliver Šarkić

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.