Harrogate Town FC - Exeter City FC 0-0. Liga angielska - 24. kolejka League Two

19 stycznia na CNG Stadium odbył się pojedynek 24. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Harrogate Town i Exeter City. Mecz zakończył się remisem 0-0.

24. kolejka Anglia - League Two
2021-01-19 20:00 | Stadion: CNG Stadium | Arbiter: Thomas Bramall
Harrogate Town FC
Exeter City FC
0
0

Drużyna Exeter City bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował 10. pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Harrogate Town.

Już w pierwszych minutach drużyna Exeter City próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie Josh Key został zmieniony przez Jacka Sparkesa. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Warren Burrell z Harrogate Town. Była to 66. minuta spotkania.

W 72. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Warren Burrell, osłabiając zespół Harrogate Town. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 66. minucie. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Harrogate Town doszło do zmiany. Ryan Fallowfield wszedł za Jaya Williamsa. Kibice Harrogate Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Connora Kirby'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Brendan Kiernan.

Po chwili trener Exeter City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Nicky Law, a murawę opuścił Nigel Atangana. W tej samej minucie Lewis Page został zmieniony przez Aleksa Hartridge'a, a za Joela Randalla wszedł na boisko Ben Seymour, co miało wzmocnić zespół Exeter City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Muldoona na Josha Marcha.

Jonathan Maxted
76′ Jay Williams
Jake Caprice
Jake Lawlor
Pierce Sweeney
Connor Hall
Tom Parkes
66′ 72′ Warren Matthew Burrell
Nigel Atangana82′
79′ Brendan Kiernan
Joel Randall86′
83′ Jack Muldoon
Ryan Bowman
Aaron Martin
Matt Jay
Melvin Minter
Lewis Ward
76′ Ryan Fallowfield
Alex Hartridge82′
William Hondermarck
Rory McArdle
79′ Connor Kirby
Harry Kite
83′ Josh March
Nicky Law82′
Joshua McPake
Jack Sparkes62′

Ben Seymour86′

Przewaga drużyny Exeter City w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Exeter City żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Drużyna Harrogate Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.