Harrogate Town FC - Carlisle United FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 21. kolejka League Two

16 lutego na CNG Stadium odbył się mecz 21. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Harrogate Town i Carlisle Utd. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Harrogate Town 1-0.

J. March 28'

Zespół Carlisle Utd bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę z karnego zdobył Josh March dla drużyny Harrogate Town. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Harrogate Town.

W 57. minucie za Lewisa Alessandrę wszedł Offrande Zanzala. Po chwili trener Carlisle Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Gime Touré, a murawę opuścił Ethan Walker.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edwarda Francisa z Harrogate Town, a w 76. minucie George'a Tannera z drużyny przeciwnej. Między 73. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Harrogate Town: Josh March, Edward Francis, Josh Falkingham, na ich miejsce weszli: Mark Beck, Jake Lawlor, Lloyd Kerry. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicka Andertona, Joe Rileya zajęli: Omari Patrick, Jon Mellish. W drugiej połowie nie padły gole.

Rhys Gordon Bennett
66′ 76′ Edward Albert Francis
Nick Anderton75′
Simon Power
Callum Anthony Guy
George Henry Thomson
Brennan Peter Dickenson
84′ Joshua Falkingham
Joe Riley75′
Joshua McPake
Joshua Akinola Ogunfaolu-Kayode
Aaron Lewiss Martin
Lewis Peter Alessandra57′
 28′ (k.) 73′ Joshua Thomas March
Ethan Walker64′
Melvin Minter
Magnus Antony Norman
84′ Lloyd Kerry
Jack Armer
Brendan James Kiernan
Rodney Troy McDonald
76′ Jacob Christopher Lawlor
Jon James Alexander Mellish75′
73′ Mark Andrew Beck
Omari Joshua Curtis Patrick75′
Jonathan Jack Muldoon
Gime Touré64′

Offrande Jolynold Serge Zanzala57′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Carlisle Utd w drugiej połowie dokonał czterech zmian.