Harrogate Town FC - Cambridge United FC 5-4 (4-2). Liga angielska - 45. kolejka League Two

W spotkaniu 45. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 30 kwietnia, drużyna Harrogate Town wygrała z Cambridge United 5-4 (4-2). Starcie odbyło się na CNG Stadium.

P. Mullin 58',74'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Harrogate Town znajduje się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to zespół Cambridge United zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Cambridge United.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Harrogate Town w dziewiątej minucie spotkania, gdy Brendan Kiernan strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Ryan Fallowfield.

Prawie natychmiast Mark Beck wywołał eksplozję radości wśród kibiców Harrogate Town, zdobywając kolejną bramkę w 13. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Ryan Fallowfield.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Callum Burton z Cambridge United. Była to 19. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Harrogate Town w 20. minucie spotkania, gdy Brendan Kiernan strzelił z karnego trzeciego gola.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Wes Hoolahan. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Joe Ironside. W 29. minucie gola kontaktowego strzelił Luke Hannant. Bramka padła po podaniu Joe Ironside'a.

Zespół Cambridge United ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 32. minucie Brendan Kiernan hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-2.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Cambridge United rozpoczął w zmienionym składzie, za Jacka Iredale'a wszedł Harrison Dunk. Na drugą połowę drużyna Cambridge United wyszła w zmienionym składzie, za Declana Drysdale'a wszedł Jubril Okedina.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 58. minucie kontaktową bramkę dla piłkarzy Cambridge United zdobył Paul Mullin. To już trzydzieste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Wes Hoolahan.

W 67. minucie Mitchell Roberts został zmieniony przez Warrena Burrella. W 73. minucie kartkę obejrzał Jay Williams z jedenastki gospodarzy.

W 74. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Paul Mullin z Cambridge United. Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Warrena Burrella, piłkarza Harrogate Town.

Po chwili trener Cambridge United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Adam May, a murawę opuścił Hiram Boateng.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Harrogate Town przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Kevin Lokko dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 89. minucie w zespole Cambridge United doszło do zmiany. Shilow Tracey wszedł za Paula Digby'ego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-4.

Declan Drysdale46′
 84′ Kevin Adom Lokko
Gregory Vaughan Taylor
67′ Mitchell Roberts
Jack Henry Stewart Iredale46′
George Henry Thomson
Luke James Hannant  29′
73′ Jay Williams
Hiram Kojo Kwarteng Boateng83′
Edward Albert Francis
Paul Andrew Digby89′
William Mbongo Desire Hondermarck
Wes Hoolahan  26′
 9′, 20′ (k.), 32′ Brendan James Kiernan
Paul Philip Mullin  58′, 74′ (k.)
 13′ Mark Andrew Beck
Joe Samuel Ironside
James Michael Belshaw
Kai John Oliver McKenzie-Lyle
67′ 76′ Warren Matthew Burrell