Harrogate Town FC - Bradford City AFC 2-1 (1-0). Liga angielska - 42. kolejka League Two

W spotkaniu 42. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 17 kwietnia, drużyna Harrogate Town wygrała z Bradford City 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na CNG Stadium.

A. Cook 72'

Jedenastka Harrogate Town przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Harrogate Town.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Finn Cousin-Dawson z Bradford City. Była to 14. minuta meczu.

Tymczasem to zawodnicy Harrogate Town otworzyli wynik. W 22. minucie Jack Muldoon dał prowadzenie swojej jedenastce. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu George'a Thomsona.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Harrogate Town.

W 48. minucie kartką został ukarany Anthony O'Connor, zawodnik gości. W 56. minucie za Daniela Jonesa wszedł Ryan Fallowfield.

Niedługo później trener Bradford City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Gareth Evans, a murawę opuścił Elliot Watt. W tej samej minucie w drużynie Bradford City doszło do zmiany. Oliver Crankshaw wszedł za Charlesa Vernama.

Piłkarze Bradford City w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie bramkę wyrównującą zdobył Andy Cook. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Oliver Crankshaw.

Kibice Harrogate Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marka Becka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jon Stead. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W samej końcówce starcia na listę strzelców wpisał się Joshua McPake. Przy zdobyciu bramki pomagał Jack Muldoon.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w jedenastce Bradford City za Billego Clarkego wszedł Kian Scales, a w drużynie Harrogate Town Mark Beck zmienił Jaya Williamsa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Anthony O'Connor48′
56′ Daniel Jones
Elliot Watt70′
 89′ Joshua McPake
Billy Clarke90′
 22′ Jack Muldoon
Andy Cook  72′
74′ Jon Stead
Charles Vernam70′
James Belshaw
Sam Hornby
Edward Francis
Matthew Foulds
90′ Jay Williams
Oliver Crankshaw70′
56′ Ryan Fallowfield
Gareth Evans70′
Brendan Kiernan
Kian Scales90′
74′ 90′ Mark Beck
Jordan Stevens

Daniel Lucas Rowe

Sędzia nie ukarał piłkarzy Harrogate Town żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.