Grimsby Town - Forest Green Rovers 1-2 (1-1). Liga angielska - 34. kolejka League Two

6 marca na Blundell Park w Cleethorpes odbył się mecz 34. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Grimsby Town i Forest Green Rovers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Forest Green Rovers 2-1.

E. Adams 66'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Grimsby Town plącze się na dole tabeli zajmując 24. miejsce, za to zespół Forest Green Rovers zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Forest Green Rovers wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Forest Green Rovers nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie z karnego bramkę zdobył Jamille Matt. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Jay Matete z Grimsby Town. Była to 30. minuta pojedynku.

Zespół Forest Green Rovers niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 19 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył James Hanson. Asystę zanotował Luke Hendrie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu Idris El Mizouni zastąpił Joe Bunneya. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Forest Green Rovers w 66. minucie spotkania, gdy Ebou Adams strzelił drugiego gola. Trener Grimsby Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Matt Green, a murawę opuścił Lenell John-Lewis.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Grimsby Town doszło do zmiany. Stefan Payne wszedł za Filipe Morais. Na murawie, jak to często zdarzało się Forest Green Rovers w tym sezonie, pojawił się Jayden Richardson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Ebou Adamsa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Ebou Adams  66′ 90′
30′ Jay Matete
Kane Wilson
87′ Filipe Morais
Scott Wagstaff
Giles Coke
Elliott Whitehouse
45′ Idris El Mizouni
Aaron Collins
 38′ James Hanson
Josh Davison
81′ Lenell John-Lewis
Jamille Matt  19′ (k.)
James McKeown
Lewis Thomas
45′ Joe Bunney
Isaac Hutchinson
81′ Matt Green
Luke Hallett
87′ Stefan Payne
Jake Young

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Grimsby Town przyznał jedną żółtą.

Zespół Grimsby Town wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.