Grimsby Town FC - Tranmere Rovers FC 0-0. Liga angielska - 29. kolejka League Two

17 marca na Blundell Park w Cleethorpes odbył się mecz 29. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Grimsby Town i Tranmere Rovers. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

29. kolejka Anglia - League Two
2021-03-17 20:00 | Stadion: Blundell Park | Arbiter: Rob Lewis
Grimsby Town FC
Tranmere Rovers FC
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Grimsby Town plącze się na dole tabeli zajmując 24. miejsce, za to drużyna Tranmere Rovers zajmując piątą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Tranmere Rovers wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Julienowi Lamy'emu z Grimsby Town. Była to ósma minuta pojedynku.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter przyznał kartkę Coreyowi Taylorowi z drużyny gości. Trener Grimsby Town postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Filipe Morais i na pole gry wprowadził napastnika Irę Jacksona, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

A kibice Tranmere Rovers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Danny'ego Lloyda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Corey Taylor. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Harry'ego Cliftona z Grimsby Town, a w 71. minucie Liama Ridehalgha z drużyny przeciwnej. W 77. minucie Paul Lewis zastąpił Kierona Morrisa.

George Edward Ray
60′ Harry Louis Clifton
Calum Ross MacDonald
Jay Matete
Paul James Lewis77′
53′ Filipe Alexandre Major Morais
Liam Michael Feeney87′
Giles Christopher Coke
Jay Spearing
8′ Julien Lamy
Daniel James Lloyd-McGoldrick55′
53′ Ira Jackson Jr.
Kieron Morris77′
Stefan Steve Payne
Charlie Patrick Jolley

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast jedenastka Tranmere Rovers w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.