Grimsby Town FC - Port Vale FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 45. kolejka League Two

W starciu 45. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 1 maja, zespół Grimsby Town wygrał z Port Vale 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Blundell Park w Cleethorpes.

M. Green 32'

Zespół Grimsby Town przed meczem zajmował 24. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół Port Vale wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Port Vale zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Grimsby Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Matt Green dla drużyny Grimsby Town. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mattowi Greenowi z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Grimsby Town.

W 54. minucie żółtą kartkę dostał Leon Legge z Port Vale. W 56. minucie Matt Green został zmieniony przez Lenella Johna-Lewisa.

Niestety w 60. minucie meczu Jake Eastwood bramkarz Grimsby Town z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Jamesa McKeowna - rezerwowego bramkarza zespołu. Po chwili trener Port Vale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Harry McKirdy, a murawę opuścił Danny Whitehead. Między 67. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Port Vale: Theo Robinson, Leon Legge, Luke Joyce, na ich miejsce weszli: Tom Pope, David Amoo, Will Swan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Samuela Haberghama, Seana Scannella zajęli: Matthew Pollock, Luke Spokes.

W 83. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Christianowi Montañowi, zawodnikowi Port Vale. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Christian Montaño z zespołu Port Vale i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 83. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Leon Legge54′ 67′
73′ Samuel Habergham
Danny Whitehead66′
Harry Clifton
David Worrall
73′ Sean Scannell
Theo Robinson67′
 32′ 45′ 56′ Matt Green
Devante Rodney
60′ James McKeown
Mustapha Olagunju
73′ Matthew Pollock
David Amoo67′
Luke Waterfall
Scott Burgess
73′ Luke Spokes
Harry McKirdy66′
Luis Adlard
Will Swan85′
56′ Lenell John-Lewis
Kurtis Guthrie
Julien Lamy
Tom Pope67′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Port Vale, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.