Grimsby Town FC - Newport County AFC 0-2 (0-2). Liga angielska - 12. kolejka League Two

W meczu 12. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Grimsby Town przegrała z Newport County 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Blundell Park w Cleethorpes.

P. Amond 45'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków drużyna Newport County wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Newport County zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Grimsby Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Luke Hendrie z Grimsby Town. Była to 25. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newport County w 25. minucie spotkania, gdy Scott Twine zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newport County w 45. minucie spotkania, gdy Padraig Amond strzelił z karnego drugiego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Na drugą połowę zespół Grimsby Town wyszedł w zmienionym składzie, za Daniela Rosego wszedł Owen Windsor. Także w zespole Newport County w czasie przerwy zaszły zmiany, za Ryana Haynesa wszedł Matthew Dolan. Między 50. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Grimsby Town i jedną drużynie przeciwnej.

W 67. minucie Kevin Ellison został zmieniony przez Tristana Abrahamsa. W tej samej minucie na murawie pojawił się Scott Bennett z Newport County, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Jossa Labadiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Nicholas Peter Townsend
25′ Luke Hendrie
Liam Shephard
66′ Luke Mathew Waterfall
Brandon Cooper
Matthew Pollock
Mickey David Demetriou
Harry Louis Clifton
Ryan Matthew Haynes46′
52′ 84′ Terence Charles Taylor
Joss Christopher Labadie67′
Elliott Jack Hewitt
Robbie James Willmott50′
46′ Daniel Stephen Rose
Kevin Keith Ellison67′
71′ Owura Edwards
Joshua Luke Sheehan
75′ Montel Gibson
David Enitan Damilola Longe-King
84′ James Samuel Morton
Jamie Martin Devitt84′
75′ Joseph Richard Starbuck
Matthew Alexander Dolan46′
71′ George Williams
Tristan Michael Alexander Abrahams67′
46′ Owen Windsor
Jamie Thomas Proctor

Drużyna Newport County zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Jedenastka Grimsby Town zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Grimsby Town, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.