Grimsby Town FC - Crawley Town FC 2-1 (1-1). Liga angielska - 31. kolejka League Two

W meczu 31. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 23 lutego, drużyna Grimsby Town wygrała z Crawley Town 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Blundell Park w Cleethorpes.

J. Powell 30'

Drużyna Grimsby Town przed meczem zajmowała 24. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Crawley Town wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Grimsby Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Filipe Morais. W zdobyciu bramki pomógł Joseph Adams.

Piłkarze Crawley Town nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 30. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jack Powell.

W 32. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Joshowi Wrightowi, zawodnikowi gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Grimsby Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jamesa Hansona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Daniel Rose. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Trener Crawley Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Archie Davies, a murawę opuścił James Tilley.

W tej samej minucie Sam Matthews został zmieniony przez Jake'a Hesketha. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Grimsby Town: Joe Bunneyowi w 69. i Josephowi Adamsowi w 70. minucie. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Grimsby Town doszło do zmiany. Lenell John-Lewis wszedł za Stefana Payne'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grimsby Town w 79. minucie spotkania, gdy Joseph Adams strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył James Hanson.

W 82. minucie Josh Wright został zmieniony przez Tarryna Allarakhię, a za Ashleya Nadesana wszedł na boisko Davide Rodari, co miało wzmocnić drużynę Crawley Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josepha Adamsa na Gilesa Coke'a oraz Filipe Morais na Luke'a Hendriego. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Elliotta Hewitta z Grimsby Town, a w 90. minucie Jake'a Hessenthalera z drużyny przeciwnej. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Joe Bunney z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 69. minucie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Glenn Morris
85′ Elliott Hewitt
George Francomb
Luke Waterfall
Joe McNerney
Rollin Menayese
Jordan Tunnicliffe
69′ 90′ Joe Bunney
Jake Hessenthaler90′
 21′ 84′ Filipe Morais
Sam Matthews67′
65′ Daniel Rose
Jack Powell  30′
 79′ 70′ 83′ Joseph Adams
James Tilley67′
Idris El Mizouni
Josh Wright32′ 82′
Jay Matete
Ashley Nadesan85′
75′ Stefan Payne
Tom Nichols
James McKeown
Stuart Nelson
84′ Luke Hendrie
Archie Daniel Davies67′
83′ Giles Coke
Jake Hesketh67′
Matt Green
Jordan Maguire-Drew
65′ James Hanson
Tarryn Allarakhia82′
75′ Lenell John-Lewis
Davide Rodari85′
Julien Lamy

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.