Gillingham FC - Rochdale AFC 2-2 (1-0). Liga angielska - 25. kolejka League One

23 stycznia na Priestfield Stadium odbył się pojedynek 25. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Gillingham FC i Rochdale. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

J. Keohane 69',75'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka Rochdale wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Matthew Lund z Rochdale. Była to 11. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gillingham FC w 43. minucie spotkania, gdy Vadaine Oliver strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gillingham FC.

W 64. minucie kartką został ukarany Vadaine Oliver, zawodnik Gillingham FC.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rochdale w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jimmy Keohane. Asystę przy golu zaliczył Matthew Lund.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jimmy Keohane z Rochdale. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kwadwo Baah.

W 76. minucie Alexander MacDonald zastąpił Tyreke'a Johnsona. Kibice Gillingham FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Johna Akinde'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Vadaine Oliver. Posunięcie trenera było słuszne. Johna Akinde'a zdobył wyrównującą bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania spotkania. W 85. minucie kartkę otrzymał Kwadwo Baah z zespołu gości.

W tej samej minucie Kwadwo Baah został zmieniony przez Harrisona Hoppera, co miało wzmocnić jedenastkę Rochdale. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Slattery'ego na Matthew Willocka.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 18 minut, zespół Gillingham FC doprowadził do remisu. Bramkę zdobył John Akinde. Przy strzeleniu gola pomógł Kyle Dempsey.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Aaron Morley
76′ Alexander MacDonald
Stephen Dooley
89′ Callum Slattery
Oliver Rathbone
Oliver Robert Lee
Matthew Lund11′
 43′ 64′ 76′ Vadaine Oliver
Alex Newby
Joe Walsh
Lewis Bradley
Robbie McKenzie
Ethan Brierley
76′ Tyreke Martin Johnson
Matt Done
Harvey Lintott
Harrison Hopper85′
Stuart O'Keefe
Jake Beesley
89′ Matthew Willock
Fabio Tavares
76′  90′ John Akinde

Przewaga drużyny Rochdale w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Gillingham FC, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Rochdale w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.