Gillingham FC - Portsmouth FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 20. kolejka League One

W starciu 20. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 27 listopada, zespół Gillingham FC przegrał z Portsmouth FC 0-1 (0-0). Mecz na Priestfield Stadium obejrzało 5 637 widzów.

20. kolejka Anglia - League One
2021-11-27 16:00 | Stadion: Priestfield Stadium | Widzów: 5637 | Arbiter: Dean Whitestone
Gillingham FC
Portsmouth FC
0
1
M. Jacobs 90'

Drużyna Gillingham FC przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Daniel Adshead został zmieniony przez Baileya Akehursta. W 64. minucie w zespole Portsmouth FC (”Pompey”) doszło do zmiany. Miguel Azeez wszedł za Louisa Thompsona.

Po chwili trener ”Pompey” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Ellis Harrison, a murawę opuścił George Hirst. W 81. minucie w drużynie Portsmouth FC doszło do zmiany. Michael Jacobs wszedł za Reeca Hacketta-Fairchilda. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Mahlon Baker z ”Pompey”. Była to 82. minuta spotkania.

Kibice Gillingham FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Geralda Sithole'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Mustapha Carayol.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku wynik ustalił Michael Jacobs. W zdobyciu bramki pomógł Ronan Curtis.

Reeco Lee Hackett-Fairchild81′
83′ Mustapha Carayol
Louis Thompson64′
59′ Daniel Adshead
Alexander Michael Bass
59′ Bailey Akehurst
Liam Vincent
83′ Gerald Sithole
Ellis Wade Harrison71′

Gassan Ahadme Yahyai

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Gillingham FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Portsmouth FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.