Gillingham FC - Doncaster Rovers FC 2-2 (2-2). Liga angielska - 37. kolejka League One

W spotkaniu 37. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 20 marca, zespół Gillingham FC zremisował z Doncastrem Rovers 2-2 (2-2). Pojedynek odbył się na Priestfield Stadium.

J. Coppinger 23'

Jedenastka Doncastra Rovers (”Wikingowie”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piątą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów jedenastka Doncastra Rovers wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Gillingham FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie Jordan Graham dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Vadaine Oliver wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gillingham FC, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie meczu. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Ryan Jackson.

”Wikingowie” odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Tom Anderson. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył James Coppinger.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie wynik ustalił James Coppinger.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 61. minucie James Coppinger został zastąpiony przez Taylora Richardsa. Trener ”Wikingów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jasona Eyenga-Lokilo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Joshua Sims.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Fejiriemu Okenabirhiemu z drużyny gości. Była to 74. minuta starcia. Na murawie, jak to często zdarzało się Gillingham FC w tym sezonie, pojawił się Robbie McKenzie, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Stuarta O'Keefe'a. W 88. minucie w jedenastce Doncastra Rovers doszło do zmiany. Madger Antonio wszedł za Fejiriego Okenabirhiego.

Matthew Robert Smith
 2′ Jordan Graham
Joshua Sims68′
77′ Alexander MacDonald
Fejiri Shaun China Okenabirhie74′ 88′
77′ Stuart Antony Alan O'Keefe
Reece James
70′ John Job Ayo Akinde
James Coppinger  23′ 61′
 4′ Vadaine Aston James Oliver
Omar Hanif Bogle
Sacha Charles Julian Guy Bastien
Ellery Ronald Balcombe
77′ Robbie McKenzie
Cameron Bradley John
Tyreke Martin Johnson
Jason Eyenga-Lokilo68′
70′ Oliver Robert Lee
Madger Antonio Gomes Ajú88′
77′ Thomas James O'Connor
Anthony Manuelle Greaves
Matthew Anthony Willock
Taylor Richards61′
Henry Woods
Scott Robertson

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał zawodników Gillingham FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.