Gillingham FC - Charlton Athletic FC 1-1 (0-1). Liga angielska - 6. kolejka League One

W meczu 6. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 21 września, drużyna Gillingham FC zremisowała z Charltonem Athletic 1-1 (0-1). Mecz na Priestfield Stadium obejrzało 7 301 widzów.

6. kolejka Anglia - League One
2021-09-21 20:45 | Stadion: Priestfield Stadium | Widzów: 7301 | Arbiter: Keith Stroud
Gillingham FC
Charlton Athletic FC
1
1
B. Purrington 56' (samob.)
E. Lee 18'

Zespół Charltonu Athletic (”The Addicks”) przed meczem zajmował 19. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół Charltonu Athletic wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Charltonu Athletic nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Elliott Lee. W zdobyciu bramki pomógł Corey Blackett-Taylor.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Charltonu Athletic.

Na drugą połowę zespół Gillingham FC wyszedł w zmienionym składzie, za Charliego Kelmana, Daniela Adsheada weszli Gerald Sithole, Daniel Lloyd-McGoldrick. Także drużyna Charltonu Athletic wyszła w zmienionym składzie, za Conora Washingtona wszedł Jonathan Leko. W 48. minucie kartkę dostał Maximilian Ehmer, zawodnik Gillingham FC.

W 56. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Charltonu Athletic Ben Purrington. W 75. minucie Elliott Lee został zastąpiony przez Alexandra Gilbeya.

W tej samej minucie Rhys Bennett został zmieniony przez Davida Tutondę, co miało wzmocnić drużynę Gillingham FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joshuę Davisona na Jaydena Stockleya. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Oliver Lee z zespołu gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Craig MacGillivray
75′ Rhys Gordon Bennett
Adam Matthews
48′ Maximilian Andreas Ehmer
Benjamin Watson
46′ Daniel Adshead
Albie Robert Morgan
76′ Oliver Robert Lee
Conor Washington46′
Vadaine Aston James Oliver
Elliott Lee  18′ 75′
46′ Charlie Kelman
Joshua Michael Blainey Davison81′
Aaron James Chapman
Nathan Harness
Bailey Akehurst
Akinlolu Richard Olamide Famewo
75′ David Mabanga Tutonda
Sean James Kewku Clare
46′ Daniel James Lloyd-McGoldrick
Alexander Scott Gilbey75′
Benjamin Neil Reeves
Charlie David Kirk
46′ Gerald Sithole
Jonathan Leko46′
John Job Ayo Akinde
Jayden Connor Stockley81′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Gillingham FC pokazał dwie żółte.