Gillingham FC - Bristol Rovers FC 2-0 (0-0). Liga angielska - 30. kolejka League One

20 lutego na Priestfield Stadium odbył się mecz 30. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Gillingham FC i Bristolu Rovers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gillingham FC 2-0.

J. Akinde 67',90'

Zespół Bristolu Rovers przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Gillingham FC wygrała aż dziewięć razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko pięć.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Gillingham FC wyszedł w zmienionym składzie, za Calluma Slattery'ego, Olivera Lee, Alexandra MacDonalda weszli Robbie McKenzie, Vadaine Oliver, Thomas O'Connor. W 52. minucie kartkę dostał Brandon Hanlan z jedenastki gości.

Dopiero w drugiej połowie John Akinde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gillingham FC, zdobywając bramkę w 67. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Thomas O'Connor.

W 70. minucie sędzia ukarał kartką Jonaha Ayungę, piłkarza Bristolu Rovers. Trener Bristolu Rovers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sama Nicholsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić James Daly. W 73. minucie karnego dla Gillingham FC nie wykorzystał John Akinde. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

W 83. minucie George Williams zastąpił Aleksa Rodmana. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Bristol Rovers: Luke'owi McCormickowi w 84. i Jackowi Baldwinowi w 89. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania swojego drugiego gola w tym meczu strzelił John Akinde z Gillingham FC. Asystę przy bramce zaliczył Kyle Dempsey.

Trzy minuty później w drużynie Gillingham FC doszło do zmiany. Matthew Willock wszedł za Johna Akinde'a. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

George Benjamin Williams83′
90′ Jordan Graham
Luke Leahy90′
46′ Alexander MacDonald
Luke McCormick84′
46′ Callum Slattery
James Daly73′
46′ Oliver Robert Lee
Brandon Hanlan52′
 67′, 90′ 73′ (k.) 90′ John Akinde
Jonah Ananias Paul Ayunga70′
Sacha Bastien
Jordi van Stappershoef
46′ Robbie McKenzie
Josh Hare
James Morton
David Tutonda90′
46′ Thomas O'Connor
Cameron Hargreaves90′
90′ Stuart O'Keefe
Sam Nicholson73′
90′ Matthew Willock
Edward Upson
46′ Vadaine Oliver
Alex Rodman83′

Trzy trafienia w słupek! Bramka jedenastki Gillingham FC wyglądała na zaczarowaną.

Sędzia nie ukarał zawodników Gillingham FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Bristolu Rovers w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.