Fulham Londyn - Queens Park Rangers FC 4-1 (1-0). Liga angielska - 12. kolejka Championship

W spotkaniu 12. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Fulham FC wygrała z Queens Park Rangers 4-1 (1-0). Mecz na Craven Cottage w Londynie obejrzało 18 371 widzów.

12. kolejka Anglia - Championship
2021-10-16 13:30 | Stadion: Craven Cottage | Widzów: 18371 | Arbiter: Oliver Langford
L. Dykes 55'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą piąty i szósty zespół Championship.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Fulham FC (”The Cottagers”) wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Dominicowi Ballowi z zespołu gości (”Super Hoops”).

Już na początku meczu piłkarze Fulham FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksandar Mitrović. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Denis Odoi.

W 32. minucie Ivan Cavaleiro został zastąpiony przez Bobby'ego De Cordovę-Reida. W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Stefana Johansena, piłkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fulham FC.

Na drugą połowę jedenastka Queens Park Rangers wyszła w zmienionym składzie, za Dominica Balla wszedł Lyndon Dykes.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie Lyndon Dykes wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Chris Willock.

W 58. minucie Joe Bryan został zmieniony przez Antonee Robinsona, co miało wzmocnić drużynę Fulham FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sama McCalluma na Jimmy'ego Dunne'a. W 63. minucie kartkę dostał Moses Odubajo, piłkarz Queens Park Rangers.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Aleksandar Mitrović ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1. Przy strzeleniu gola asystował Neeskens Kebano.

W 69. minucie w zespole Queens Park Rangers doszło do zmiany. Andre Gray wszedł za Charliego Austina. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Jimmy Dunne z Queens Park Rangers.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fulham FC w 71. minucie spotkania, gdy Bobby De Cordova-Reid strzelił trzeciego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Jeana Seriego.

Po chwili trener Fulham FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Harry'ego Wilsona. Na boisko wszedł Nathaniel Chalobah, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Niedługo później Antonee Robinson wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Cottagers”, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Harrison Reed.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Jordy de Wijs
58′ Joe Bryan
Dominic Ball7′ 46′
Jean Michaël Seri
Moses Odubajo63′
Neeskens Kebano
Ilias Chair
32′ Ivan Cavaleiro
Chris Anthony Willock
Harrison Reed
Stefan Marius Johansen45′
77′ Harry Wilson
Sam McCallum66′
 10′, 67′ Aleksandar Mitrović
Charlie Austin69′
Paulo Dino Gazzaniga
Jordan Gideon Archer
Alfie Mawson
Stephen Winston Duke-McKenna
58′  90′ Antonee Robinson
Jimmy Dunne66′ 70′
Tom Cairney
Albert Adomah
77′ Nathaniel Chalobah
Luke Amos
32′  71′ Bobby De Cordova-Reid
Lyndon John Dykes46′  55′
Rodrigo Muniz Carvalho
Andre Anthony Gray69′

Arbiter nie ukarał zawodników Fulham FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.