Forest Green Rovers - Southend United 1-3 (0-1). Liga angielska - 31. kolejka League Two

24 lutego na The innocent New Lawn Stadium w Nailsworth odbyło się starcie 31. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Forest Green Rovers i Southend United. Mecz zakończył się zwycięstwem Southend United 3-1.

N. Ferguson 70'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Southend United przebywa na dole tabeli zajmując 22. miejsce, za to zespół Forest Green Rovers zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Forest Green Rovers.

Już w pierwszych minutach zespół Forest Green Rovers próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Southend United w 20. minucie spotkania, gdy Shaun Hobson strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jordanowi Moore'owi-Taylorowi z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Southend United.

Na drugą połowę zespół Forest Green Rovers wyszedł w zmienionym składzie, za Josha Davisona wszedł Jamille Matt. Na murawie, jak to często zdarzało się Forest Green Rovers w tym sezonie, pojawił się Jayden Richardson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Christophera Stokesa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Drugą połowę drużyna Forest Green Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Isaaca Hutchinsona wszedł Aaron Collins. W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Shaunowi Hobsonowi, zawodnikowi Southend United.

Trzeba było trochę poczekać, aby Timothee Dieng wywołał eksplozję radości wśród kibiców Southend United, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Simeona Akinoli.

W 67. minucie kartkę otrzymał Elvis Bwomono z Southend United.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Southend United w 70. minucie spotkania, gdy Nathan Ferguson strzelił trzeciego gola. W 71. minucie Kyle Taylor zastąpił Alana McCormacka.

W tej samej minucie w drużynie Forest Green Rovers doszło do zmiany. Scott Wagstaff wszedł za Elliotta Whitehouse'a. Po chwili trener Southend United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Ashley Nathaniel-George, a murawę opuścił Emile Acquah. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Scotta Wagstaffa, zawodnika gospodarzy.

W 84. minucie w zespole Forest Green Rovers doszło do zmiany. Jake Young wszedł za Odina Baileya.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie bramkę pocieszenia zdobył Jamille Matt. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jake Young.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Elvis Bwomono67′
46′ Christopher Stokes
Shaun Hobson  20′ 51′
35′ Jordan Moore-Taylor
John White
Baily Cargill
Tom Clifford
46′ Isaac Hutchinson
Kyle Taylor71′
71′ Elliott Whitehouse
Nathan Ferguson  70′ 88′
Ebou Adams
Timothee Dieng  55′
84′ Odin Bailey
Recco Hackett-Fairchild87′
46′ Josh Davison
Tyler Cordner
46′ Jayden Richardson
Jason Demetriou88′
71′ 82′ Scott Wagstaff
Alan McCormack71′
46′ Aaron Collins
Ashley Nathaniel-George80′
46′  86′ Jamille Matt
Brandon Goodship88′
84′ Jake Young
Ricky Holmes87′

Przewaga jedenastki Forest Green Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.