Forest Green Rovers - Newport County 1-1 (0-1). Liga angielska - 15. kolejka League Two

W spotkaniu 15. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Forest Green Rovers zremisowała z Newport County 1-1 (0-1). Mecz odbył się na The innocent New Lawn Stadium w Nailsworth.

T. Abrahams 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Newport County wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jossowi Labadiemu z Newport County. Była to dziewiąta minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Newport County otworzyli wynik. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Tristan Abrahams.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Newport County.

Trener Newport County postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Jamiego Proctora. Na boisko wszedł Padraig Amond, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 65. minucie Nicky Cadden został zastąpiony przez Odina Baileya.

W 74. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Saikou Janneh, Scott Twine, a na ich miejsce weszli Tristan Abrahams, Joss Labadie. W tej samej minucie trener Forest Green Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mathew Stevens, a murawę opuścił Carl Winchester.

Mimo że jedenastka Forest Green Rovers nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 100 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 76. minucie wynik ustalił Jamille Matt. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Mathew Stevens.

Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Forest Green Rovers i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Matthew Alexander Dolan
90′ Liam Kitching
Joshua Luke Sheehan
Ebou Adams
Liam Shephard90′
65′ Nicky Cadden
Ryan Matthew Haynes
Jordan Alan Moore-Taylor
Joss Christopher Labadie9′ 74′
74′ Carl Winchester
Scot Andrew Bennett
 76′ 86′ Jamille Antonio Matt
Kevin Keith Ellison
65′ Odin Bailey
Scott Edward Twine74′
Elliott Mark Whitehouse
Robbie James Willmott
74′ Mathew Antony Stevens
Pádraig Amond64′
Daniel Liam Sweeney
Saikou Janneh74′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Newport County w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.