Forest Green Rovers FC - Port Vale FC 1-1 (1-0). Liga angielska - 24. kolejka League Two

W meczu 24. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 16 stycznia, drużyna Forest Green Rovers zremisowała z Port Vale 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na The innocent New Lawn Stadium w Nailsworth.

24. kolejka Anglia - League Two
2021-01-16 16:00 | Stadion: The innocent New Lawn Stadium | Arbiter: Kevin Johnson
Forest Green Rovers FC
Port Vale FC
1
1
N. Cadden 20'
D. Rodney 76'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Forest Green Rovers otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Nicky Cadden.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Forest Green Rovers.

Trener Port Vale postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Aleksa Hursta. Na boisko wszedł Kurtis Guthrie, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 68. minucie Scott Wagstaff zastąpił Odina Baileya.

W tej samej minucie w zespole Forest Green Rovers doszło do zmiany. Jayden Richardson wszedł za Jordana Moore'a-Taylora.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 56 minut, jednak jedenastka Port Vale doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Devante Rodney. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tom Conlon.

W 87. minucie w zespole Port Vale doszło do zmiany. Scott Burgess wszedł za Jake'a Taylora. A kibice Forest Green Rovers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jake Younga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Daniel Sweeney. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Nathan Smith
68′ Scott Wagstaff
David Fitzpatrick
88′ Daniel Sweeney
Jake Taylor87′
Ebou Adams
Tom Conlon
 20′ Nicky Cadden
Luke Joyce
68′ Jordan Moore-Taylor
Ryan Campbell-Gordon
68′ Jayden Richardson
Adam Crookes
68′ Odin Bailey
Eden Bailey
Isaac Hutchinson
Scott Burgess87′
Elliott Whitehouse
Mark Cullen
88′ Jake Young
Kurtis Guthrie62′

Zespół Port Vale zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Forest Green Rovers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.