Fleetwood Town - Peterborough United 0-1 (0-0). Liga angielska - 39. kolejka League One

W spotkaniu 39. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 2 kwietnia, drużyna Fleetwood Town przegrała z Peterborough United 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Highbury Stadium.

J. Clarke-Harris 89'

Jedenastka Peterborough United bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Fleetwood Town wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Callumowi Connolly'emu z jedenastki gospodarzy. Była to 25. minuta spotkania.

W 62. minucie za Harrisona Burrowsa wszedł Siriki Dembélé. W tej samej minucie trener Peterborough United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Reece'a Browna. Na boisko wszedł Jack Taylor, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Niedługo później trener Fleetwood Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Callum Camps, a murawę opuścił Sam Finley. W tej samej minucie w drużynie Fleetwood Town doszło do zmiany. Harvey Saunders wszedł za Gerarda Garnera. W 88. minucie kartką został ukarany Daniel Andrew, zawodnik gospodarzy.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Jonson Clarke-Harris dla zespołu Peterborough United. Bramka padła w tej samej minucie. To już dwudzieste szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu, w drużynie Fleetwood Town za Jordana Rossitera wszedł Barrie McKay, a w zespole Peterborough United Louis Reed zmienił Ethana Hamiltona.

Frankie Kent
25′ Callum Connolly
Mark Beevers
Daniel Thomas Batty
Dan Butler
Wes Burns
Reece Brown62′
88′ Daniel Kenny Andrew
Joe Ward
74′ Samuel Joseph Finley
Harrison Burrows62′
90′ Jordan Bernard Rossiter
Louis Samuel Reed90′
74′ Gerard Garner
Ethan Hamilton90′
74′ Callum Jason Noel Camps
Jack Taylor62′
90′ Barrie McKay
Mohamed Mamoun Eisa
74′ Harvey Read Saunders
Idris Kanu

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Peterborough United żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.