Fleetwood Town FC - Doncaster Rovers FC 3-1 (0-1). Liga angielska - 21. kolejka League One

9 lutego na Highbury Stadium odbyło się spotkanie 21. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Fleetwood Town i Doncastra Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fleetwood Town 3-1.

J. Eyenga-Lokilo 8'

Drużyna Doncastra Rovers (”Wikingowie”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka Doncastra Rovers wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Doncastra Rovers otworzyli wynik. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Jason Eyenga-Lokilo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Matthew Smith.

W 14. minucie Tom Anderson zastąpił Joe Wrighta. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Wikingów”.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 60. minucie bramkę wyrównującą zdobył Kyle Vassell. Przy zdobyciu bramki asystował Harrison Holgate.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Doncastra Rovers doszło do zmiany. Madger Antonio wszedł za Scotta Robertsona. W tej samej minucie trener ”Wikingów” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Taylor Richards, a murawę opuścił John Bostock.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fleetwood Town w 66. minucie spotkania, gdy Paddy Madden strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Po chwili trener Fleetwood Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Jordana Rossitera. Na boisko wszedł Sam Finley, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Jon Taylor, Omar Bogle, a na ich miejsce weszli Matthew Smith, Jason Eyenga-Lokilo.

Trzeba było trochę poczekać, aby Daniel Andrew wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fleetwood Town, zdobywając kolejną bramkę w 88. minucie pojedynku. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Fleetwood Town doszło do zmiany. Harvey Saunders wszedł za Kyle'a Vassella.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Matthew Robert Smith74′
 88′ Daniel Kenny Andrew
Jason Eyenga-Lokilo  8′ 74′
69′ Jordan Bernard Rossiter
Reece James
Callum Jason Noel Camps
John Joseph Bostock61′
 66′ Paddy Stephen Madden
Scott Robertson61′
 60′ 90′ Kyle Vassell
Fejiri Shaun China Okenabirhie
Joel Coleman
Louis Jones
Mark Duffy
Joe Wright14′
69′ Samuel Joseph Finley
Omar Hanif Bogle74′
90′ Harvey Read Saunders
Elliot Jorge Simões Inácio

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Fleetwood Town w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.