Fleetwood Town FC - Crewe Alexandra FC 0-2 (0-1). Liga angielska - 43. kolejka League One

W starciu 43. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 20 kwietnia, drużyna Fleetwood Town przegrała z Crewe Alexandra 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Highbury Stadium.

C. Porter 83'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Fleetwood Town zajmował 14., natomiast jedenastka Crewe Alexandra - 15. miejsce.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Fleetwood Town wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał kartką Calluma Connolly'ego, zawodnika gospodarzy.

W 20. minucie za Luke'a Offorda wszedł Donervon Daniels.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crewe Alexandra w 24. minucie spotkania, gdy Owen Dale zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Luke Murphy.

W 27. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Rio Adebisi z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Crewe Alexandra.

Trener Crewe Alexandra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 48. minucie na plac gry wszedł Anthony Evans, a murawę opuścił Nathan Wood-Gordon. W 54. minucie kartką został ukarany Luke Murphy, piłkarz Crewe Alexandra.

Trener Fleetwood Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sama Finleya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jordan Rossiter. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Fleetwood Town: Danielowi Andrew w 69. i Barry'emu Crowe'owi-Baggleyowi w 76. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crewe Alexandra w 83. minucie spotkania, gdy Chris Porter strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Rio Adesola Frederick Adebisi45′
69′ Daniel Kenny Andrew
Nathan Wood-Gordon48′
14′ Callum Connolly
Luke Offord20′
70′ Daniel Batty
Harry Pickering
Janoi Donacien
Oliver Lancashire
Callum Camps
Tom Lowery
65′ Ryan Rydel
Owen Dale  24′
65′ Jordan Rossiter
Luke Murphy54′
Barrie McKay
Mikael Mandron
27′ (k.) Kyle Vassell
Chris Porter  83′ (k.)
Joel Coleman
Dave Richards
Harrison Biggins
Donervon Joseph Daniels20′
70′ 76′ Barry Crowe-Baggley
Travis Johnson
Mark Duffy
Callum Ainley
65′ Sam Finley
Anthony Evans48′
65′ Gerard Garner
Charlie Kirk
Harvey Saunders
Stephen Walker

Drużyna Fleetwood Town miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Fleetwood Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości wymieniła dwóch graczy.