Exeter City FC - Tranmere Rovers FC 5-0 (3-0). Liga angielska - 17. kolejka League Two

W starciu 17. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 12 grudnia, jedenastka Exeter City wysoko wygrała z Tranmere Rovers 5-0 (3-0). Mecz na St James Park obejrzało 1 630 widzów.

17. kolejka Anglia - League Two
2020-12-12 16:00 | Stadion: St James Park | Widzów: 1630 | Arbiter: Kevin Johnson
J. Taylor 73'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na cztery mecze jedenastka Exeter City wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Ryan Bowman. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Matt Jay.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Exeter City w 18. minucie spotkania, gdy Matt Jay strzelił z karnego drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo później Ryan Bowman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Exeter City, zdobywając kolejną bramkę w 27. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Jake Taylor.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Calumowi MacDonaldowi z Tranmere Rovers. Była to 41. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Tranmere Rovers wyszła w zmienionym składzie, za Kierona Morrisa, Dannego Lloyda, Caluma MacDonalda, Otisa Mohammeda weszli Paul Lewis, Morgan Ferrier, Liam Ridehalgh, Oliver Banks. W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Toma Parkesa z Exeter City, a w 62. minucie Petera Clarke'a z drużyny przeciwnej.

W 68. minucie Kaiyne Woolery zastąpił Coreya Taylora.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy pokonał bramkarza Jake Taylor. Asystę przy golu zaliczył Joel Randall.

W 74. minucie kartkę obejrzał Scott Davies z drużyny gości.

W 77. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Ryan Bowman z Exeter City. Bramka padła po podaniu Joela Randalla.

Na murawie, jak to często zdarzało się Exeter City w tym sezonie, pojawił się Jake Caprice, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 88. minucie Josha Keya. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Scott David Davies74′
88′ Joshua Myles Abraham Key
Lee Patrick O'Connor
Pierce Liam Sweeney
Peter Michael Clarke62′
48′ 88′ Tom Parkes
Emmanuel Gaetan Nguemkam Monthe
Jack Sparkes
Calum Ross MacDonald41′ 46′
 73′ Jake William Trevor Taylor
Liam Michael Feeney
Randell Williams
Otis Jan Mohammed Khan46′
80′ Archie Finn Collins
Kieron Morris46′
Joel John Randall
Jay Spearing
 8′, 27′, 77′ 82′ Ryan Michael Bowman
Kaiyne River Woolery68′
 18′ (k.) 82′ Matthew William Jay
Daniel James Lloyd-McGoldrick46′
Harry Lee
Joseph Murphy
88′ Jake Lenox Caprice
Sidney Raymond Kenneth Nelson
88′ Alex Duncan Hartridge
Liam Mark Ridehalgh46′
Rory Alexander McArdle
Oliver Ian Banks46′
80′ Nigel Alfred Steven Atangana
Corey Josiah Paul Blackett-Taylor68′
82′ Nicky Ajose
Paul James Lewis46′
82′ Alex Fisher
Morgan James Ferrier46′

Zawodnicy Exeter City otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.