Exeter City FC - Southend United FC 0-0. Liga angielska - 42. kolejka League Two

17 kwietnia na St James Park odbył się pojedynek 42. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Exeter City i Southend United. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

42. kolejka Anglia - League Two
2021-04-17 13:30 | Stadion: St James Park | Arbiter: Darren Drysdale
Exeter City FC
Southend United FC
0
0

Drużyna Southend United przed meczem zajmowała 23. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Southend United wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Louisa Walsha z Southend United, a w 45. minucie Lewisa Page'a z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie Lewis Page został zmieniony przez Robbiego Willmotta. W 72. minucie w zespole Southend United doszło do zmiany. Brandon Goodship wszedł za Simeona Akinolę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Robbie Willmott z Exeter City. Była to 73. minuta starcia. Trener Exeter City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Josha Keya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Randell Williams. Niedługo później trener Southend United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Alan McCormack, a murawę opuścił Louis Walsh.

Shaun Hobson
45′ 55′ Lewis Page
Sam Hart
87′ Jake Taylor
Jason Demetriou
75′ Randell Williams
Louis Walsh38′ 89′
Archie Collins
Recco Hackett-Fairchild
87′ Jack Sparkes
Nathan Ferguson
Ryan Bowman
Ricky Holmes76′
87′ Matt Jay
Simeon Akinola72′
Jonathan Maxted
Harry Seaden
Tom Parkes
Tyler Cordner
87′ Pierce Sweeney
Greg Halford
87′ Nigel Atangana
Terrell Egbri
75′ Josh Key
Alan McCormack89′
55′ 73′ Robbie Willmott
James Olayinka76′
87′ Ben Seymour
Brandon Goodship72′

Jedenastka Exeter City miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Southend United pokazał jedną.

Zespół Exeter City w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.